کد خبر: 106583 |
تاریخ انتشار : 19 مرداد 99 - 23:33 | ارسال توسط : مصطفی گنجی
پ

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه هیچ گونه ملاحظه ای برای نقد و انتقاد مدیران و مسئولان شهرستان نداشته باشید و با فراغ بال انتقاد کنید، افزود: اول ..

فصلی نو ، آیین تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان کهگیلویه ظهر امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه باحضور امام جمعه دهدشت، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی از خبرنگاران در دفتر امام جمعه دهدشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فصلی نو از دهدشتامام جمعه دهدشت در این آیین تجلیل که شاید به ندرت از سوی دیگر ایمه جمعه پیشین در گذشته برگزار شده است، اظهار داشت: خبرنگاری در بلندای تاریخ همیشه در ایران اسلامی وجود داشته و یک موضوع تازه شکل گرفته شده نیست.

حجت الاسلام علی وحدانی فر افزود: خبرنگاری و حرفه خبری در گذشته با همان ابزار ساده آن دوران همیشه وجود داشته و خبرنگاری یک هنر بوده است و همیشه انسانهای متخصص در این کار فعالیت داشتند.

وی تصریح کرد: خبرنگاری در طول تاریخ هم بنیه ایرانی و هم بنیه اسلامی داشته و این دو بنیه همیشه در کنار هم تقویت شده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه با اشاره به مقدس بودن حرفه خبرنگاری و اهمیت و ارزش آن، عنوان کرد: خبرنگاری شغلی مقدس است که تعهد و تخصص می خواهد، امروز صحت و درستی خبر بسیار مهم و اثراتی که یک خبر در سطح جامعه می گذارد نیز بسیار قابل توجه است.

وی افزود: گاهی اوقات مهمترین خبر کوچک شمرده شده و کوچکترین خبر بزرگ شمرده می شود که این ظلم است و اهمیت و ارزش یک خبر را فقط خبرنگار متعهد و متخصص تشخیص می دهد.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه قلم باید برای گفتن حق باشد، تصریح کرد: خبرنگار باید شجاع باشد چون هم می تواند آبرو بخرد و هم می تواند آبرو بگیرد.

حجت الاسلام وحدانی فر با اشاره به تعامل و ارتباط دوسویه خبرنگاران با نهاد امام جمعه، گفت: فضای باز برای تعامل خبرنگاران با دفتر امام جمعه وجود دارد و از شما استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ گونه ملاحظه ای برای نقد و انتقاد مدیران و مسئولان شهرستان نداشته باشید و با فراغ بال انتقاد کنید، افزود: اول از همه ما را نقد کنید اما سعی کنید آبروی کسی را نبرید و نقدهایتان سنجیده باشد.

خطیب جمعه دهدشت خاطرنشان کرد: فعالیت های دفتر امام جمعه مستمر و روزانه بارگذاری شده و چون به تولیدات ایرانی اسلامی اعتقاد داریم پس فعالیت های نهاد امام جمعه دهدشت در نرم افزار ایتا اشتراک گذاری می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه در این آیین تجلیل اظهار داشت: خبرنگاران کهگیلویه بیشتر از هر چیز دیگری دغدغه معیشتی دارند و این باعث بی انگیزه شدن یک خبرنگار می شود.

سید ایرج کاظمی جو افزود: خبرنگار باید دغدغه هیچ چیزی جز مطالبات مردم و جامعه را نداشته باشد اما در کهگیلویه چنین نیست و خبرنگار علاوه بر دغدغه های خود، دغدغه مردم را نیز دارد و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی تصریح کرد: نبود روابط عمومی ها قوی در سطح شهرستان سبب عدم انعکاس خدمات ادارات و ارتباط و تعامل با خبرنگاران شده و این معضلی برای ادارات و خدمات دهی آنها شده است.

کاظمی جو با بیان اینکه خبرنگاران در واقع آزاد هستند فقط تا حدودی از سوی اداره ارشاد نظارت می شوند، عنوان کرد: خبرنگار از منظر خودش میتواند یک خبر را با روحیه و تفکر خودش پیاده کند و در این مسیر کاملاً آزاد است.

وی خاطرنشان کرد: مدیران نباید گمان کنند که خبرنگاران تحت نظارت اداره ارشاد هستند، بلکه خودشان مستقل میتوانند کار کنند.

بر پایه این خبر، در پایان این آیین تجلیل از سوی دفتر امام جمعه دهدشت از ۲۰ نفر از خبرنگاران شهرستان کهگیلویه با اهدای هدایای نقدی تجلیل شد.

“سید مصطفی گنجی”

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها