کد خبر: 106908 |
تاریخ انتشار : 29 مرداد 99 - 14:28 | ارسال توسط : faslino_sadegh
پ

فصلی نو ،در حالی که تعداد مشتریان و تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران در سال‌های اخیر روندی صعودی را طی کرده، آمار نشان می‌دهد مطالبات غیرجاری این بانک هر سال کمتر شده است.

 به گزارش شبکه اخبار  اقتصاد و دارایی ایران(شادا) به نقل از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک موفق شده تا با اتخاذ سیاست‌ها و روش‌های صحیح مدیریت منابع، مطالبات غیرجاری خود را برای سه سال متوالی حول و حوش یک درصد نگاه دارد. این مطالبات اکنون به کمتر از نیم درصد رسیده است.

نسبت مطالبات غیرجاری به منابع در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۳۹۶ تنها ۱.۱ درصد بوده که در سال‌های بعد با سیر نزولی، حتی از این عدد نیز کمتر می‌شود. این نسبت در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به‌ترتیب یک و ۰.۷۵ درصد بوده و اکنون کمتر از نیم درصد است.

یکی از اصلی‌ترین عواملی که باعث شده بانک مهر ایران موفق شود به تعداد قابل توجهی از مشتریان خود تسهیلات اعطا کند، پایین بودن نسبت مطالبات غیرجاری این بانک است. تعداد مشتریانی که از این بانک در طول سال‌های گذشته تسهیلات دریافت کرده‌اند، سیر صعودی قابل توجهی داشته که آن را باید ناشی از افزایش منابع و در عین حال پایین نگاه داشتن نسبت مطالبات غیرجاری دانست.

توفیق بانک مهر ایران در پایین نگاه داشتن نسبت مطالبات غیرجاری را باید در دو حوزه ارزیابی کرد؛ نخست عملکرد خود بانک و دیگری رفتار اعتباری مشتریان این بانک. عمده بانک‌ها ترجیح می‌دهند برای اعطای حجم مشخصی از منابع خود، به جای سر و کار داشتن با تعداد زیادی از دریافت‌کنندگان تسهیلات خرد و به تبع آن شمار بالای ضامن‌های این افراد که موجب به‌کارگیری ظرفیت نیروی انسانی شعب است، با تعداد کمی از تسهیلات‌گیرندگان کلان سر و کار داشته باشند تا به یک معنا زحمت کمتری را به جان خریده باشند.

این در حالی است که بانک مهر ایران اتفاقاً هدف خود را اعطای تسهیلات خرد قرض‌الحسنه به اقشار کمتر برخوردار جامعه تعریف کرده است. گواه این مدعا نیز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره تسهیلاتی است که در سال ۱۳۹۸ از سوی این بانک اعطا شده و بیش از ۸۸ درصد نسبت به سال قبل از خود رشد داشته است

چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09800000000  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
اجتماعی
اخبار استان
اخبار ایران و جهان
اسلایدر صفحه اصلی سایت
اقتصادی
باقلوا
بین الملل
تبلیغاتa
حوادث
خانه
دسته بندی نشده
روزنامه
سلامت
سلامت و بهداشت
سیاسی
صوت
عکس
علم و فناوری
فرهنگی
گرافیک
گزارش
گزارش تصویری
مطالب ویژه
مهمترین عناوین
هنر
ورزشی
ویدئو
ویژه شهرداری یاسوج
یادداشت ها

یادداشت ها