با حضور مسئولان استانی؛

اتوبوس ها در یاسوج برای حمل مسافران به خط شدند / راه اندازی سیستم حمل و نقل عمومی پس از ده سال

فصلی نو ،سیستم حمل و نقل عمومی شهر یاسوج با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاونت عمرانی استاندار، شهردار یاسوج، اعضای شورای‌ اسلامی و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، پس از 10 سال توقف، مجدداً راه اندازی شد.
فصلی نو ،سیستم حمل و نقل عمومی شهر یاسوج با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاونت عمرانی استاندار، شهردار یاسوج، اعضای شورای‌ اسلامی و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، پس از ۱۰ سال توقف، مجدداً راه اندازی شد.

به گزارش فصل جنوب ، به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج  شهردار یاسوج در این آیین گفت: ۱۰ سال است که شهروندان شهر یاسوج و حومه از نعمت ناوگان عمومی محروم ماندند و امکانات در اختیار سایر بخش ها بود‌.

نستهن مقدم افزود: بر اساس تصمیمات قبلی امکانات سیستم حمل و نقل عمومی در اختیار دانشگاه دولتی، آزاد، پیام نور و علوم پزشکی استان قرار گرفت، اگرچه معتقدیم دانشجویان هم شهروند محسوب می شوند اما حق مسلم شهروندی طی این مدت ضایع شد.

وی خاطرنشان کرد: ضمن پیگیری های استاندار استان، معاونین و مدیرکل امور شهری بعد از قریب به ۱۰ سال ناوگان عمومب شهر یاسوج و حومه را وارد مدار کردیم.

مقدم اذعان داشت: هم اکنون ۳۶ دستگاه داریم که برخی از آنها قادر به ارایه خدمات چندانی به علت فرسودگی نیستند ولی ۲۰ دستگاه طی این کار خدمات عمومی به شهر را از سرآبتاوه تا سادات امامزاده شاه قاسم و گوشه را پوشش خواهند داد، همچنین خطوط درون شهری از شرف آباد، شهرک جهاد، سروک و جاهای مختلف مناطق شهری را پوشش خواهند داد.

شهردار یاسوج اعلام کرد: از ساعت ۷ صبح لغایت ۹ شب سرویس خدمات عمومی فعال خواهد بود و در صورتی مسافر تا ساعت ۱۰ شب نیز در سطح شهر باشد، همچنان فعالیت می کنند.

مقدم اظهار داشت: همانطور که مستحضرید با گسترش و توسعه شهرنشینی و افزایش تقاضای سفر در شهرها، مشکلات شهری خودش را نشان داد. مدیریت شهری نیز یکی از مهمترین اموری که مورد توجه داشت، بحث سیستم حمل و نقل عمومی و در راس آن اتوبوس شهری بود.

وی با اشاره به اینکه سه مشکل عمده؛ نیروی عملیاتی مجرب، ماشین آلات پای کار و برقراری یارانه سابق، داریم، اضافه کرد: برای استمرار این حرکت ۳ مشکل عمده داریم که از معاونت استاندار جناب دکتر حاجی زاده انتظار داریم از سازمان شهرداریها نسبت به تامین این موارد همکاری لازم را داشته باشند.

شهردار یاسوج ادامه داد: طی ۱۰ سالی که شهرداری یاسوج خدمات عمومی نداشت، جهت تامین این موارد نیز دچار مشکل شده است، ضمن اینکه پیش از این یارانه هایی اختصاص داده بود که اکنون برای تامین آن مشکلاتی بر سر راه دارد، لذا جهت استمرار خدمات رسانی حمل و نقل عمومی به شهروندان نیاز به مساعدت سایر مسئولان داریم تا بتوانیم با هزینه کم و آرامش خاطر بیشتری به شهروندان خدمات برسانیم.