افتتاح سه پروژه‌ راه و شهرسازی در شهرستان بویراحمد و دنا

فصلی نو ،مدیر کل راه و شهرسازی با اشاره به اینکه توسعه شهرستان ها ارتباط مستقیمی با راه ارتباطی مناسب دارد گفت: در در سومین روز دهه مبارک فجر سه پروژه با اعتبار ۳۶۱میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال در بخش راه در شهرستان بویراحمد و دنا افتتاح شد.

به گزارش  فصل جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، پژمان نیک اقبالی ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت : همزمان با سومین روز دهه فجر، سه طرح حوزه راه و شهرسازی استان با اعتبار ۳۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

نیک اقبالی افزود: احداث باند دوم محور اصلی بابا میدان – یاسوج – سمیرم به طول ۱۲.۴ کیلومتر  با اعتبار ۳۰۰میلیارد ریال و از محل اعتبارات استانی یکی از سه پروژه مذکوره بوده ، که با هدف افزایش ارتقا ایمنی و کاهاش تصادفات، تداوم و ارتقاع سطح ارائه خدمات کیفیت عبور و مرور در مسیر فوق، ایجاد تامل و همکاری با استان های مستقر بر مسیر های ترانزیتی کشور در راستای هماهنگی، تکمیل حلقه گم شده کریدور ترانزیتی در منطقه جنوب غرب کشور، حذف نقاط حادثه خیز جهت راعایت حال مردم شریف افتتاح شد .

وی تاکید کرد: درطول این مسیر روستاهای تل گاه ،سریز، دار شاهی ،کریک ، سمرون وپاتاوه قرار دارند ،که از مزایای مسیر بهره مند خواهند شد.
این مسئول افزود: از جمله دیگر پروژه های قابل افتتاح امروز احداث پل ۱۲۰ متری تل گاه با مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار که با هدف افزایش ارتقا ایمنی و کاهاش تصادفات، تسهیل در عبور و مرور در مسیر فوق، حذف نقاط حادثه خیز و.. افتتاح شد .

نیک اقبالی احداث پل سریز با مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از جمله دیگر این سه پروژه برشمرد.

نیک اقبالی در آیین افتتاح این پروژه ها گفت : توسعه راههای ارتباطی در شهرستان های مذکور با توجه به گردشگر پذیر بودن منطقه و دارا بودن باغات و زمین های کشاورزی، موجب جذب سرمایه گذار ، توسعه صنایع متوسط و میراث فرهنگی و صنعت گردشگری شده و زمینه اشتغال را نیز افزایش می دهد.
گفتنی است اعتبارات پرژه از محل اعتبارات ملی است،و قیمت روز پروژه های افتتاحی ۹۶۰ میلیار ریال است.