رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج  خبر داد

افزایش ده برابری درآمد بیمارستان شهید رجایی یاسوج/ راه اندازی غربالگری سرطان

فصلی نو ، رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج  از افزایش ده برابری درامد این بیمارستان نسبت به ادوار گذشته خبر داد .

فصلی نو ، رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج  از افزایش ده برابری درامد این بیمارستان نسبت به ادوار گذشته خبر داد .

به گزارش فصل جنوب ، یعقوب پرندوار عصر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب اظهار داشت :  درآمد سالانه بیمارستان در سال های گذشته ۳۸ میلیون تومان بوده  اما اکنون درآمد آن به ۴۰۰ میلیون تومان در هر ماه رسیده است.

پروندوار به وضعیت فیزیکی نامناسب بیمارستان شهید رجایی یاسوج در سالهای قبل اشاره کرد و اظهار داشت :: وضعیت فیزیکی این بیمارستان در سال‌های گذشته مناسب نبود که در این رابطه مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای بازسازی محوطه آن هزینه شده است.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج  مهمترین بخش های این بیمارستان را  بخش اعصاب و روان زنان، اعصاب و روان مردان و شیمی درمانی  اعلام کرد و افزود : این مرکز درمانی در بخش های دیگری از جمله اتفاقات روانپزشکی و مرکز ترک اعتیاد (ام ام تی)  بیماران اعصاب و روان که نیازمند به (ای سی تی) فعالیت دارد .

وی اضافه کرد :به دلیل وجود این بخش ها در بیمارستان تا حد زیادی از تردد بیماران به استان های همجوار جلوگیری شده و دیگر نیاز نیست بیماران کهگیلویه و بویراحمد به استان‌های دیگر عزیمت کنند.

یعقوب پرندوار در ادامه با اعلام اینکه بیماران این بیمارستان از نقاط مختلف استان و حتی خارج از استان پذیرش دارد برای اسکان و خدمات دهی به همراهان بیماران با مشکلاتی روبرو بود که با رایزنی های انجام شده تعدادی از همراهان بیمار نیز در اقامتگاه بیمارستان امام سجاد استقرار می یابندو در خود بیمارستان نیز کانکس مستقر شده است .

وی در این خصوص به جلسه برگزار شده با نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد و افزود : از ولی محترم فقیه درخواست کردیم که جهت کمک خیرین و مجمع خیرین سلامت جهت احداث مکانی برای همراهان بیماران همکاری شود .

رئیس بیمارستان شهید رجایی تعداد بیماران بستری شده در این بیمارستان در سال ۹۹ را ۲۱۹۸ نفر  در حوزه روانپژشکی و شیمی درمانی اعلام کرد و افزود : در شش ماهه اول سال جاری ۱۱۶۰ نفر در دو بخش شیمی درمانی و اعصاب و روان در بیمارستان بستری شدند و تعداد مراجعین به اورژانس در این ۶ ماه ۲۷۸ نفر  و مرکز ام تی ان ۲۰۲ نفر بوده است .

یعقوب پرندوار اضافه کرد : همه ما می دانیم که بیمارستان یک بنگاه اقتصادی است و باید بنا به درامدهای مرکز درمانی خودکفایی داشته باشد درامد مراکز درمانی بر اساس تعرفه است که طبق درجه بندی وزارت بهداشت اعلام می شود ، طبق ارزیابی سال ۹۸ کارشناسان وزارت خانه ، این بیمارستان نمره خوبی نگرفت که درجه دو یبود و همین مهم باعث ساقط شدن پروانه بیمارستان شد چون بیمارستان عمومی بود .

پرندوار گفت : زمانی که ما این موضوع را در دستور کار قرار دادیم و پروانه را در مرحله اول از عمومی به اختصاصی جایگزین کردیم و در مرحله بعد پروانه را از حالت ساقط شده برگردانیدیم و الان در حال حاضر درجه ۳ است .

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج عنوان کرد: بخش غربالگری سرطان در این بیمارستان در بخشهای سرطان سینه، کولورکتال و مثانه از هفته آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

پرندوار ابراز داشت: همه خدمات شیمی درمانی در این بیمارستان بصورت رایگان انجام می شود و هزینه ای از بیمار دریافت نخواهد شد.

وی تاکید کرد: راه اندازی مرکز پرتو درمانی یا رادیوتراپی یکی از نیازهای جدی استان کهگیلویه و بویراحمد برای درمان بیماران سرطانی است.