مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج تشریح کرد؛

انجام حدود ۱۹۰۰ عملیات امدادرسانی در ۱۸ ماه – نردبان خودرویی نیاز مهم آتش نشانی شهرداری یاسوج

فصلی نو ،مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج گفت : : سازمان آتش نشانی یاسوج برنامه هایش را به گونه ای تنظیم کرده است که بتواند علاوه بر انجام وظایف و مسئولیتهایی که بر عهده دارد جلب مشارکت عمومی و افزایش آگاهی مردم را به سوی ایمنی بیشتر سوق دهد.

فصلی نو ،مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج گفت : : سازمان آتش نشانی یاسوج برنامه هایش را به گونه ای تنظیم کرده است که بتواند علاوه بر انجام وظایف و مسئولیتهایی که بر عهده دارد جلب مشارکت عمومی و افزایش آگاهی مردم را به سوی ایمنی بیشتر سوق دهد.

به گزارش فصل جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج  هاشم یوسفی  در تشریح عملکرد ۱۸ ماهه این سازمان بیان کرد : : مرکز آموزش و پژوهش این سازمان با توجه به رسالت خود در ایجاد شهری ایمن و ارتقای سطح فرهنگ ایمنی شهروندان با بهره گیری از تخصص و دانش کارشناسان خود سعی کرده از یکسو الگوهای رفتاری غلط در خصوص مسائل ایمنی را تغییر دهد و از سوی دیگر با ارائه آموزش های الزم ، امکان کاهش و کنترل حوادث را افزایش دهد.

یویسفی ادامه داد : گفت در سال ۱۳۹۹و نیمه اول ۱۴۰۰ دربحث آموزشهای برون سازمانی در مجموع حدود ۱۸۲۰ نفر در قالب ۸۵۰ ساعت تحت آموزش قرار گرفتند وبا توجه به استقبال موسسات ، شرکتها و نهادها تا شهریور ماه امسال بیش از ۴۰ درخواست برگزاری دوره آموزشی از سوی مراکز امدادی ،آموزش عالی و ادارات به این سازمان ارائه شده که در حال برگزاری آنها هستیم.
یوسفی گفت : از دیگر اقدامات بخش آموزش سازمان چاپ ۴هزار بروشور آموزش بود که بین منازل شهروندان یاسوجی تقسیم شد .

وی اضافه کرد:در سال ۱۳۹۹ و شش ماه نخست ۱۴۰۰ این سازمان موفق شد با دعوت از سه مربی مجرب دوره ایمنی اطفای حریق ، شناخت انواع آسانسور ،و فرماندهی عملیات آموزش علمی وعملی برای پرسنل خود اجرا کرد که درمجموع این دوره ها ۲۴۳ نفر با احتساب نیرو های آتش نشانی دیگر شهرهای استان و نیروهای جدید الورود به مدت ۲۴۰ ساعت آموزشهای الزم در زمینه نحوه رویارویی با حوادث مختلف را فرا گرفتند و حداقل ۱۰ دوره آموزشی را با تقاضا از مرکز آموزش پژوهش استانداری برای آموزش پرسنل آتش نشانان استان در نظر گرفته ایم که وضعیت بیماری منحوس کرونا اجازه اجرای آن را نداده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج تعداد ایستگاههای فعال آتش نشانی یاسوج را سه ایستگاه برشمرد و گفت: براساس استاندارد های جهانی وسطح پوشش عملیاتی ایستگاهها در سطح شهر و روستاهای حومه شهر یاسوج که جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر را شامل می شود و طبق همین استاندارد هر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه عملیاتی را نیاز است در حال حاضر یک ایستگاه عملیاتی فعال کم هست که توسط خیر محترم در حال احداث است .

هاشم یوسفی با تاکید بر اینکه ایستگاهها و مقایسه آنها بر اساس استاندارد های جهانی بر اساس جمعیت محاسبه می شود اظهار داشت : جا گذاری این ایستگاهها بر اساس مسیر دسترسی و فاصله تا اخرین منطقه تحت پوشش بر اساس استاندارد نیست که امیدوارم این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج در ادامه به تشریح مهمترین عملیات های این سازمان پرداخت و افزود :برگزاری مانور مشترک با آتش نشانان تهران ، اجرای مانور با دستگاههای امدادی شهر یاسوج ،مانور ایمنی زنگ مدارس ، مانور طرح زمستانه پلیس راه و ستاد نوروزی ،مانور پدافند غیر عامل ، مانور ایمنی در برابر زلزله ، مانور شرکت نفت ،مانور شرکت گاز ومانورهای متعدد محله ای و درون ایستگاهی از مهمترین اقداماتی بود که در حوزه عملیات آتش نشانی یاسوج انجام شد .

وی گفت در سال ۱۳۹۹ در مجموع تعداد ۱۲۳۰ و شش ماه اول ۱۴۰۰ تعداد ۶۵۰ مورد عملیات توسط سازمان آتش نشانی یاسوج صورت گرفته که در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۸۶ مورد مربوط به اطفای حریق و تعداد ۷۴۴ مورد مربوط به حوادث امداد و نجات و درنیمه اول ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۸ مورد اطفای حریق و تعداد ۴۳۲ مورد مربوط به حوادث امداد ونجات است .

وی گفت در سال ۱۳۹۹ در مجموع تعداد ۱۲۳۰ و شش ماه اول ۱۴۰۰ تعداد ۶۵۰ مورد عملیات توسط سازمان آتش نشانی یاسوج صورت گرفته که در سال ۱۳۹۹ تعداد ۴۸۶ مورد مربوط به اطفای حریق و تعداد ۷۴۴ مورد مربوط به حوادث امداد و نجات و درنیمه اول ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۸ مورد اطفای حریق و تعداد ۴۳۲ مورد مربوط به حوادث امداد و نجات با موفقیت انجام شد .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج ادامه داد : تجمعات گروهی و عمومی مثل برگزاری جمعه که به مناسبت ۷مهر ماه با هدف ترویج فرهنگ عمومی اجرایی گردید

.
مدیر عامل آتش نشانی یاسوج گسترش فرهنگ ایمنی در سطح شهر را امری حیاتی خواند و افزود: باتوجه به روند روبه رشد شهر نشینی و ساختمانهای بلند مرتبه و نیاز شدید به تجهیزات به روز عملیاتی خصوصا نبودن نردبان خودرویی آتش نشانی و تلاش مستمر اعضای محترم شورای اسالمی شهر و شهردار محترم شهر یاسوج تقاضامندم مسئولین ذی ربط ما را در خرید این تجهیزات یاری کنند .

مدیر عامل آتش اظهار داشت : جا دارد در همین جا از پیگیری مداوم شهردار پرتلاش یاسوج در راستای اتمام طرح ایستگاه جدید در دست احداث ، و همچنین خرید دو دستگاه وانت نیسان اطفای حریق ، بازسازی خودرودی ده تنی اطفای ،اضافه کردن تجهیزات CBRNE خرید تجهیزات غواصی دو ست لباس غواصی ،خرید تجهیزات امداد نجات کوهستان وخرید کف )فوم (مورد نیاز ایستگاههای عملیاتی تقدیر کنم .

آتش نشانی شهرداری یاسوج

هاشم یوسفی