در جمع خبرنگاران ؛

اخطار جدی ارشدی به بازار یاسوج – بی تعارف پروتکل ها رعایت نشود می بندیم

فصل جنوب ، رئیس اتاق اصناف  به کسبه  و بازار شهر یاسوج اخطار داد که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی علیرغم میل باطنی مجبور به تعطیلی مغازه ها خواهد شد .

فصل جنوب ، رئیس اتاق اصناف  به کسبه  و بازار یاسوج اخطار داد که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی علیرغم میل باطنی مجبور به تعطیلی مغازه ها خواهد شد .

علی ارشدی روز جمعه در گفت و گو با فصل جنوب، ضمن تسلیت شهادت شهید مدافع سلامت استان دکتر محمد زارعی بیان کرد : طی جلسات مختلفی که در ستاد کرونا گرفته شده است و نیز با توجه به خطرات ویروس کرونای انگلیسی  و با اعلام و اخطارهای مکرر قبلی در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مغازه ها تعطیل خواهند شد .

ارشدی گفت : شرایط کنونی استان در خصوص کرونا با گذشته تفاوت های اساسی دارد ،شیوع کرونای انگلیسی ، وضعیت نارنجی استان در خصوص مرونا و همجوار بودن با استان خوزستان و همچنبن نزدیک شدن به ایام عید ، همه و همه دست به دست هم دادند تا در خصوص بازار و رعایت پروتکل های بهداشتی سخت گیری ها  در بازار یاسوج بیشتر شود .

وی گفت : برای بازار یاسوج بحث استان خوزستان مسئله بسیار مهمی است که با توجه به وضعیت کنونی این استان در زمینه کرونا ، همجوار بودن با استان ما و همچنین ارتباطات و بافت های جغرافیایی و قومی این دو استان زمینه رشد و هجوم ویروس کرونا در استان ما را توسعه داده است .

در همین ارتباط بخوانید :

احتمال تعطیلی مجدد بازار یاسوج

رئیس اتاق اصناف و بازار یاسوج در ادامه گفت : ترددهای فراوان  در شهر در ایام نزدیک به عید نوروز ، خطرات گسترش این ویروس را در

صنوف بخصوص در پاساژهای سر بسته ، شیرینی فروشی ها ، پوشاک ، کیف و کفش، آرایشگاهها  و آجیل فروشی ها به شدت افزایش

خواهد داد که خود به خود زمینه ساز شیوع این ویروس خواهد بود .

ارشدی گفت : بازاریان عزیز علاوه بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می بایست از ورد افراد و ایجاد تجمع به درون مغازه ها جلوگیری

کنند و از معامله با افراد بدون ماسک خودداری کنند که در صورت عدم موارد بهداشتی توسط مغازه دار و یا حتی مشتری وی بدون تعارف

برخورد می شود .

وی گفت : بارها اعلام کردیم ضمن اینکه دغدغه بازار و کسبه محترم را داریم و از حق مسلم عزیزان در جلسات مختلف دفاع کرده ایم اما خط قرمز برای ما سلامت شهروندان و جامعه است .