دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۸:۲۹
دسته بندی: اخبار استان
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵

به دعوت روشنفکر اعضای دو کمیسیون مجلس به سی سخت سفر می کنند

فصلی نو ،با رایزنی های روشنفکر اعضای دو کمیسیون عمران و شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از شهرستان زلزله زده دنا به استان سفر می‌کنند . به گزارش فصل جنوب، مهدی روشنفکر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعضای دو کمیسیون عمران و شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی […]فصلی نو ،با رایزنی های روشنفکر اعضای دو کمیسیون عمران و شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از شهرستان زلزله زده دنا به استان سفر می‌کنند .

به گزارش فصل جنوب، مهدی روشنفکر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعضای دو کمیسیون عمران و شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در روزهای آینده با هدف بررسی وضعیت زلزله زدگان و خسارت وارده به شهرستان دنا سفر می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت زلزله زدگان رضایت بخش نیست و به سختی گذران زندگی می‌کنند، افزود: مسئولان و متولیان امر به خود اجازه دهند تنها برای یک ساعت یکی از اعضای خانواده آنان در سرمای دنا زیر سقف آسمان باشند و بی مهری‌ها را تحمل کنند.

روشنفکر از ابراز نگرانی مردم زلزله زده شهرستان دنا نسبت به ارائه خدمات خبر داد و افزود: امکان اسکان مردم در چادر با وجود اینت سرمای سوزان جوابگو نیست و بلکه باید تدبیر دیگر اندیشیده شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تخریب ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی منازل شهر سی‌سخت و روستاهای اطراف و نیز وجود قابلیت‌های فراوان این شهر در حوزه گردشگری شایسته بوده که وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن با نظرداشت قابلیت‌های طبیعی و فرهنگی شهر سی‌سخت در جذب گردشگر، نسبت به بازسازی و بازآفرینی شهر و روستاهای شهرستان دنا برای ارتقاء شاخص‌های گردشگری شهری اهتمام کنند.

روشنفکر از اعلام آمادگی خود برای همکاری و پیگیری مشکلات زلزله‌زدگان خبر داد و گفت: باتوجه به تلاش‌ها و دغدغه هنرمندان و قشر اهل قلم از حسن غفاری و همت هاشمی دو هنرمند خوب هم استانی خواسته شده تا با همکاری دیگر هنرمندان، کمیته‌ای را با هدف رصد و بررسی مشکلات مناطق زلزله زده تشکیل داده و بعد برای پیگیری در اختیار دفتر مرکزی نماینده بویراحمد، دنا و مارگون قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه پیگیر جذب کمک‌های مالی از طرف بانک‌ها، هلدینگ‌های اقتصادی و شرکت‌ها برای زلزله زدگان هستیم، تاکید کرد: امیدوارم متولیان امر به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که محل جمع اوری کمک‌ها و هزینه کردها با هدف کارایی و اثربخشی بیشتر مدیریت بحران مشخص باشد و از بخشی نگری و هم پوشانی فعالیت‌ها خوداری شود.

انتهای پیام/

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 9
 • ناشناس
  ۳ / اسفند / ۱۳۹۹

  از ابراز همدردی و دغدغه دکتر روشنفکر که از روزهای اول زلزله در کنارمان بودند و نسبت به پیگیری و تخصیص بودجه جهت بازسازی دیار سبزمان احتمام ورزیدند کمال تشکر را داریم .

 • ناشناس
  ۳ / اسفند / ۱۳۹۹

  بابا چرا الکی بزرگ می کنید موضوع را وقتی جایی زلزله یا سیل بیاد از طرف رییس مجلس کمیسیون عمران میره بازدید مگه امروز قالیباف گوش نکردین بخدا زشته رسالت خبرنگاری را …..

 • ناشناس
  ۳ / اسفند / ۱۳۹۹

  درود بر دکتر روشنفکر بزرگ …
  نشان دادید که در این مدت اندک چه اندازه به فکر مردم هستید…
  عزت را به بویراحمد بازگرداندید نشان به آن نشان که عضو کمیسیون تلفیق بودجه برای اولین بار در تاریخ سیاسی بویراحمد شدید….
  همین امر باعث شده که از اعتبار استان دفاع کنید وتلفنی دستور دهید در مجلس کمیسیون تلفیق بودجه جلسه ویژه تشکیل دهد ولایحه خسارت سیسخت را مثل مناطق زلزله زده کرمانشاه تصویب گردد واخبار سراسری شبکه سوم سیما اعلام کند که با پیگیری های شما این مهم انجام شده…
  بدانید سیسختی ها این زحمات شما را با جان دل به خاطر میسپارند

  • ناشناس
   ۴ / اسفند / ۱۳۹۹

   دکتر که ایخا بگو زلزله ۵.۶ ایگو ۵۶ ریشتری مدرک دکترا شه کو ج….ایسیه.