مسوول روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مرکز بهداشت استان

جایگاه والای کادر بهداشت و درمان در جامعه-تاثیر غیرقابل انکار رعایت پروتکل های بهداشتی در کاهش آمار کرونا

سازمان جهانی بهداشت، امسال را "سال جهانی مدافعان سلامت"، نامگذاری نموده است که این نشان از جایگاه والای کادر بهداشت و درمان در جامعه به خصوص در این روزهای سخت و نفس گیر کرونایی دارد.

فصلی نو ، بمناسبت روزجهانی بهداشت ونامگذاری سال ۲۰۲۱ با عنوان روز جهانی مدافعان سلامت ، سید حسین رازیان مسوول روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان کهگیلویه بویراحمد پیامی صادر کرد،متن پیام بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی

فرا رسیدن ۱۸ فروردین مصادف با روز جهانی بهداشت، فرصت مغتنمی است تا از تلاش خالصانه زحمت کشان عرصه سلامت به ویژه کادر بهداشت در تمامی نقاط این استان تشکر و قدردانی نماییم .

سازمان جهانی بهداشت، امسال را “سال جهانی مدافعان سلامت”، نامگذاری نموده است که این نشان از جایگاه والای کادر بهداشت و درمان در جامعه به خصوص در این روزهای سخت و نفس گیر کرونایی دارد.

اینجانب به نمایندگی از مجموعه مدیریتی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و بعنوان رابط بین مردم و خادمین شما در این حوزه به همکارانم که با از خودگذشتگی و تلاش جهادی در این مدت در عرصه مقابله و پیشگیری از این بیماری منحوس با تشدید نظارت‌های بهداشتی، واکسیناسیون گروه های هدف و غربالگری عمومی و رهگیری افراد در تماس بیماران وهمچنین ارایه خدمات تشخیصی ودرمانی به بیماران سرپایی و گاها در منزل برای افرادی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی ندارند و مطمئنا بار زیادی را از روی دوش همکاران درمان برداشتند و به کنترل بیماری در مقاطع مختلف زمانی کمک زیادی نمودند، و از همه مهمتر سایر خدمت رسانی مطلوب به مردم دیارم به همت مضاعف این بزرگواران بر زمین نمانده است.

بارها در کل این استان چهار فصل به عینه شاهد این بودیم که همکاری مردم با کادر بهداشت و رعایت پروتکل های بهداشتی چقدر در کاهش و کنترل بیماری کرونا موثر است.
لذااز تمامی مردم به خصوص از مردم شریف نه شهرستان استان نیز درخواست دارم، که به احترام کادر سلامت بیش از پیش این بیماری را جدی بگیرند و در رعایت پروتکل های بهداشتی بکوشند.

یاد میکنیم از اولین شهید مدافع سلامت استان که در آستانه اربعین این همکار جهادگر دکتر محمد زارعی متخصص داخلی که با نثار جان خویش گام های تاثیرگذاری در مبارزه و کنترل این پاندمی منحوس برداشتند و پرچم ایثارو با درایت بالا را بر بام نظام سلامت استان برافراشتند.

رجاء واثق دارم تا با همت، تلاش و کوشش همکاران دلسوز حوزه سلامت در استان،جناب آقای دکتر یزدان پناه ضمن آرزوی صحت و سلامتی این فرمانده شجاع، دکتر بانشی رییس مرکز بهداشت استان، اعضاء هیئت رئیسه کلیه کارکنان بهداشتی و درمانی، سلامت را پیشکش مردم این مرز و بوم بنماییم و مطمئن هستیم که در این راه خداوند متعال یاری گر شما حافظان نظام سلامت میهن اسلامی و استان خواهد بود.

سید حسین رازیان
مسوول روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مرکز بهداشت استان