سیر صعودی شمار مبتلایان و بیماران بستری کرونایی در استان-۱۱۴ نفر تحت درمان

فصلی نو ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون ۱۱۴ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۷ بیمار کرونایی قطعی و ۸ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند .

به گزارش فصل جنوب به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

 

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۲۳۹۴۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است و ۱۱۴ نفر تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: از ۵۶۴ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج که شامل تست های PCR و سریع می باشند حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند.

دکتر یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: متأسفانه افزایش شمار مبتلایان تحت درمان در استان نشان از عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی و نیز فاصله‌گذاری اجتماعی است. به طوری که در حال حاضر شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران در وضعیت نگران کننده ای هستند.

چه‌قدر می‌توانیم روی ایمنی اکتسابی واکسیناسیون حساب باز کنیم؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه افراد جزو گروه های در معرض خطر باید مراقبت های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند، گفت: اگر دچار ضعف ایمنی و سایر بیماری‌های زمینه ای هستید

باید بیشتر مراقب کرونا باشید که همین امر در مورد سایر عفونت ها نیز صادق است.

 

وی افزود: با توجه به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسمات بخصوص عروسی ها احتمال خیز جدید کرونا در استان دور از تصور نمی باشد.