فرماندار دنا خواستار شد؛

تسریع و تسهیل در ارائه تسهیلات بانکی زلزله زدگان شهر سی سخت

فصلی نو ،نشست هماهنگی مدیر عامل بانک های عامل استان،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به ریاست عبدالحمید پناهی فرماندار دنا در محل فرمانداری برگزار شد.

فصلی نو ، بمنظور ساماندهی تسهیلات بانکی زلزله زدگان سی سخت نشست هماهنگی مدیر عامل بانک های عامل استان،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به ریاست عبدالحمید پناهی فرماندار دنا در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش فصل جنوب ،جلسه هماهنگی که با حضور دانش آموز مدیر امور شعب،مدیرعامل بانک های رفاه،صادرات،تجارت،سپه در استان و شهرستان برگزار شد .

پناهی در ابتدا جلسه با اشاره به وقوع زلزله دنا در زمستانی سرد و ویران شدن منازل مسکونی دنا نشین گفت:براساس تصمیم و بازدید مقامات مسئولین کشوری و استانی از جمله معاون اول رئیس جمهور،وزیر راه و شهرسازی،دکتر کلانتری استاندار و دیگر مدیران بنا براین شد که همه امکانات و ظرفیت ها در اختیار ستاد بازسازی قرار تا قبل از فصل سرما شهروندان در منازل خود سکونت داشته باشند.

پناهی ضمن قدردانی از همه خدمات گذشته نقش بانکها را در بحران زلزله خیلی پررنگ دانست نیاز هست برای خدمات رسانی بهتر و سریعتر
بعنوان پیشگام عرصه سازندگی گام بردارند.

نماینده عالی دولت به یکی از خدمات بانکها اشاره کرد و گفت:دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی براساس پیگیریها در کوتاهترین زمان ممکن و در یک روز به جای آنکه مصوبه دولت را به شورای پول و اعتبار ارجاع دهد دستور اجرایی را در همان روز به بانک های عامل صادر می کند وظیفه ما که در بین مردم زلزله زده و ازجنس همین مردم هستیم سنگین تر می شود.

فرماندار دنا گفت:خوشبختانه عزم جدی در استاندار و معاونین با پیگیری روزانه استاندار وجود دارد که روند بازسازی تسریع یابد
بانک ها برای حدودا ۶ هزار پرونده تسهیلات بانکی زلزله زدگان برنامه ریزی داشته‌باشد.

عبدالحمید پناهی گفت:تیم بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیریت دکتر جنتی و مجموعه معاونین شبانه روز پای کار بوده ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی آنها،خدمات مطلوبی را انجام داده که نگاه شهروندان به سمت آنها خوشبختانه رضایت بخش است.

پناهی از صبر و حوصله شهروندان قدر دانی نمود و گفت:از مردم می خواهیم سریعتر پیگیر صدور پروانه و پرونده های خود باشند .

برخی از بانک ها گله دارند که مالکانی که لیست آنها ارسال شده برای پیگیری پرونده حضور پیدا نکردند و با توجه به بازدید معاون اول رئیس جمهور قول دکتر جهانگیری در خصوص افزایش تسهیلات منوط به شروع عملیات ساخت تا ۷۰ یا ۸۰ درصد می باشد.

بر اساس این گزارش افزایش کارکنان بانک ها در شعب شهرستانی،افزایش باجه بانکی،افزایش ساعت کار بانکها،تسریع در انعقاد تفاهم نامه ها
و اخذ ضمانت بصورت زنجیره ای تسهیلات بانکی زلزله زدگان  مهمترین  تصمیمات نهایی شورای هماهنگی ستاد بازسازی با حضور مدیرعامل بانکهای استان و شهرستان در این جلسه بود .