در راستای پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی و تقویت فرهنگِ مشارکت مردمی/کرمی :بانوان نیک اندیش در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند

به گزارش پایگاه خبری موج برتر به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد؛ پویش ملی مشارکت بانوان در مدرسه‌سازی در استان با حضور «هادی زارع‌پور» مدیر کل آموزش و پرورش، «پیروز کرمی» مدیر کل نوسازی مدارس ، «جبار کیانی‌پور»رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، «سهراب»بنام مدیر […]

به گزارش پایگاه خبری موج برتر به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد؛ پویش ملی مشارکت بانوان در مدرسه‌سازی در استان با حضور «هادی زارع‌پور» مدیر کل آموزش و پرورش، «پیروز کرمی» مدیر کل نوسازی مدارس ، «جبار کیانی‌پور»رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، «سهراب»بنام مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، «علی رستخیز» معاون برنامه ریز و توسعه مشارکتهای نوسازی مدارس استان و اعضای شورای بانوان خیر مدرسه‌ساز برگزار شد.

 

«پیروز کرمی»مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: پویش ملی مشارکت بانوان در امر مدرسه‌سازی باعنوان «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» همزمان با سراسر کشور از دی ماه جاری در این استان آغاز شده و در حال انجام است.

 

پیروز کرمی افزود: این پویش با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت بانوان در امر مدرسه‌سازی و با رویکرد گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت عظیم بانوان و مادران نیک‌اندیش کشور در این حوزه اجرایی شده‌ است.

 

کرمی تصریح کرد: انتظار داریم ، بانوان نیک اندیش و همه اقشار جامعه به نیابت از مادران و همسران می‌توانند با مراجعه به سایت ajorBajor.ir و همچنین سایت MehreMadrese.ir با پیوستن به این پویش و پرداخت حداقل هزینه، در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

 

«سهراب بنام»مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: باتوجه به اینکه از سال ۱۳۸۷ تاکنون مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان با رویکرد تأمین منابع و کمک به خیرین مدرسه ساز شروع به فعالیت کرده است گفت: در سال ۹۹ خیرین مدرسه‌ساز ۳۹ پروژه با مبلغ بیش از ۹۰ میلیارد ریال را در سطح استان تعهد کردند و در دست اجرا هستند.

 

بنام افزود: تا پایان آبان‌ماه امسال ۱۸ مدرسه توسط خیرین و با مشارکت دولت با ظرفیت ۶۴ کلاس درس به بهره برداری رسید.

 

وی اظهار داشت: ۷۳ پروژه خیری و مشارکتی در سطح استان در دست اجرا می‌باشد و طی دو ماه اخیر حدود ۶۰ میلیارد ریال با خیرین تفاهم نامه مبادله کردیم که بخشی به مدارس استثنایی و با نیازهای ویژه و مدارسی که نیاز به تخریب و بازسازی می باشد اختصاص داده شد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان افزود: طرح پویش ملی، من مادرم، بچه های ایران فرزند من با همکاری جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و سازمان نوسازی مدارس آغاز شده و در استان ها فعالیت می کند.

 

وی تصریح کرد: پویش ملی من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من، نیازمند حمایت رسانه ها به ویژه صدا و سیما می‌باشد و می‌بایست، فرهنگ مدرسه‌سازی و فرهنگِ کمک به توسعه نظام آموزشی کشور را گسترش دهند.

«هادی زارع‌پور» مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های که در سراسر کشور وجود دارد بحث آموزش دانش آموزان هست که تمکن مالی لازم برای خرید گوشی هوشمند و تبلت را ندارند می‌باشد.

زارع پور اظهار داشت: در استان ما تعداد این دانش آموزان بیش از ۵۰ هزار نفر می‌باشد و وزارت آموزش و پرورش در این راستا طرح ملی هدایت، با شعار هر دانش آموز یک تبلت را طراحی کرده، که کارگروه‌ها و کمیته‌های اجرای در استان برای پیگیری این طرح تشکیل شده‌است.

 

زارع‌پور گفت؛ با توجه به اینکه در این طرح پیش بینی شده که ۵۰درصد توسط استان ها تأمین شود و۵۰درصد دیگر را آموزش و پرورش از ظرفیت های کشوری پرداخت خواهد کرد، امیدواریم که بتوانیم از همه ظرفیت‌ها خصوصاً از مجمع خیرین مدرسه‌ساز بهره ببریم.