رونمایی از تندیس شهید حاج قاسم سلیمانی در بلوار عدل یاسوج – تصاویر

فصلی نو ،با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاونین ،فرمانده نیروی انتظامی استان ، فرمانده سپاه فتح استان ، فرماندار بویراحمد ، شهردار یاسوج ، معاونین ،اعضای اقلیت شورای شهر یاسوج و تنی چند از مدیران استانی و شهرستانی مراسم رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد .

به گزارش فصل جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج ،  این مراسم که در یکمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در ابتدای بلوار عدل یاسوج برگزار شد از تندیس این شهید والا مقام رونمایی شد .

نماینده ولی فقیه در استان ابتدای این مراسم در جمع شرکت کنندگان بیان کرد : سرداری که سر داد اما تسلیم نشد ، دشمن خواست سر او نباشد گمان کرد او را حذف کرده ،اما سردارهای بیشماری قد قلم کردند تبدیل به یک فرهنگ شد ، دشمن اشتباه کرد ،وقتی خونی ریخته می شود همان خون تازه می جوشد ،

آیت الله سید نصیر حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: حیات شهید در همین دنیا آشکار می شود ،افتخار سرافرازی و سربلندی می دهد ، در مراسم تشییع چه حماسه ای ایجاد شد میلیون ها انسان در مراسم این شهید کردند .

امام جمعه یاسوج افزود : این شد که آنچه که دشمن هدف داشت برعکس شد شهید سلیمانی تبدیل به یک مکتب شد ، اما کسانی که در این عرصه به میدان آمدند ک نیرنگ‌دشمن را باطل کردندشهید سلیمانی ، سردار سرافراز سپاه قدس یود .

حسینی افزود : کسی که برای ملت به فرمان ولایت در میدان حاضر شود تاریخ زندگی و مرگ او هم پر افتخار است تاریخ او در تاریخ بشر ماندگار خواهد شد  و هرکسی که  به عزت ملت و ولایت پشت کند زندگی او ذلت بار خواهد بود.

شهردار  یاسوج در این مراسم اظهار داشت: استان  ما برای اینکه از قافله تقدیر از رشادت های حاج قاسم عقب نیفتد، اقدام به ساخت تندیساین شهید سرافراز کرد ،تندیسی که در تهران ساخته شد .

نستهن مقدم اضافه کرد : با رونمایی از تندیس شهید سلیمانی ،شهر ما مزین شد بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و انشالله همه جاههای شهر نیاز به مبلمان دارد که این تندیس در بینتندیس ها و بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است و

مقدم افزود : المان  هایی که با فرهنگ و تاریخ ما تناسب داشته باشد اجرایی خواهید شد بحث  نوردهی  این تندیس امروز شروع خواهد شد که منورتر شود .