مدیرکل بهزیستی استان

عملکرد سازمان بهزیستی در زلزله سی سخت / پرداخت سه برابری به مددجویان دنا

فصلی نو ،مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد ، عملکرد سازمان بهزیستی در  زلزله سی سخت تشریح کرد .

فصلی نو ،مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد ، عملکرد سازمان بهزیستی در  زلزله سی سخت تشریح کرد .

به گزارش فصل جنوب ، دکتر محسن مرادی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت : بلافاصله پس از وقوع زلزله سی سخت ،رئیس سازمان بهزیستی کشور ،مدیر بحران بهریستی کشور را مامور کرد که به استان بیایند فردای آن روز جلسه بحران را در بهزیستی تشکیل شد  و سپس با حضور ایشان در سی سخت مستقر شدیم و که آنجا برنامه یزی و تقسیم کار کردیم.

مرادی در ادامه به تشکیل اکیپ های مختلف بهزیستی جهت همکاری با مددجویان آسیب دیده از زلزله سی سخت اشاره کرد و افزود : در چندین گروه ،مددکاری ،ارزیابی و روانشناختی و مشاوره کار ارزیابی ساختمان های مددجوان بهزیستی شهرستان دنا ، تیم های روانشناختی با حضور روانشناسان مجرب ،تحت عنوان تیم محب به مسایل روانشاختی برای کل شهروندان به صورت حضوری و رخ به رخ پرداخته می شد که همچنان ادامه دارد .

وی بیان کرد : از دیگر اقدامات سازمان یهزیستی در زلزله سی سخت ؛اعزام و استقرار تیم های تخصصی متشکل از روانشناسان ،مشاوران و روان‌پزشکان با تلاش وهماهنگی های صورت گرفته از طرف معاونت پیشگیری بهزیستی استان ، در بهزیستی شهرستان دنا جهت کمک آسیب دیدگان از زلزله که  خدمات مشاوره ، روان درمانی و روانپزشکی ارائه دادند.

وی اضافه کرد : تیم های ارزیابی به ارزیابی ساختمان های خسارت دیده شده پرداختند و مجموعه گزارشات به سازمان بهزیستی کشور منعکس می شدکه در همین ارتباط  در جلسات مختلف ستاد بحران نیز شرکت کردیم .

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد : در مرحله بعد از ارزیابی کمک های معیشی شروع شد اول که به پیشنهاد  رئیس محترم بهزیستی کشور به حساب کل مددجویان بهزیستی شهرستان دنا  به میزان سه برابر معیشتی ماهیانه پرداخت شد که بین ۵۰۰ هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان دریافتی داشتند .

در همین ارتباط بخوانید :

حضور تیم تخصصی روانپزشکی و مشاوره در بهزیستی شهرستان دنا

گزارش تصویری | توزیع بسته های معیشتی بین مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی آسیب دیده از زلزله درشهرستان دنا

محسن مرادی ادامه داد : اقلام شامل چادر ، پتو ، دو مورد کانکس برای خانواده دو معلولی و مورد دیگر که با همکاری بابک مرادی بازیکن استقلال تهران از طریق بهزیستی استان کمک داشتند ، و دیگر اقلام شامل بسته های غذایی ، هیتر ، چراغ خوراک پزی ، پلاستیک برای پوشش ،بسته های بهداشتی و هچنین پوشاک بچه گانه از طریق بهزیستی به مددجوایان بهزیستی با توجه به اولویت میزان آسیب توزیع شد .

مردای تصریح کرد : سازمان بهزیستی در حال حاضر پیگیر است که با توجه به ارزیابی دقیقی که توسط کارشناسان بهزیستی با  همکاری بنیاد مسکن  در خصوص میزان آسیب های وارده به منازل و اسباب منازل ارسال کرده اند ، مبالغی را  به صورت بلاعوض برای ساخت و ساز منازل مددجویان و جبران خسارات وارده به اثاثیه منازل این عزیزان بعد از ارزیابی  پرداخت کند که با توجه به میزان آسیب ها ارقام مختلفی خواهد بود  .

وی گفت : نکته مهم در توزیع کمک های بهزیستی این بود که همکاران ما این اقلام را در منازل مددجویان توزیع کردند ، سازمان همچنان به طور ویژه پی گیر است ، ضمنا قرارگاه خاتم النبیا هم طی جلسه ای که داشتیم اعلام آمادگی کرده اندکه ساخت مسکن مددجویان در اولویت باشد .