شرکت ۲۴۰ نفر در مسابقات قرآنی زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو ،مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴۰ نفر در ۶ رشته مسابقات قرآنی زندان‌های این استان شرکت کردند.

به گزارش فصل جنوب به نقل از  روابط عمومی زندان های استان دومین دوره مسابقات قرآنی کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان کهگیلویه و بویراحمد با حضور ۲۴۰ نفر در ۶ رشته برابر تقویم آموزشی سازمان به زندان مرکزی یاسوج و همزمان با ایام شهادت حضور فاطمه زهرا (س) برگزار شد.

منصور بیژنی مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد گفت: آنچه سازمان زندان‌ها را از دیگر دستگاه‌های امنیتی و زندان‌های دیگر کشورها متمایز می‌کند پرداختن به مقوله تربیتی، پرورش روح و روان انسانها در مسیر تعالی ، توجه به مبانی دینی و اعتقادی است.

مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امور فرهنگی و تربیتی همراه با اصلاح رفتار افراد به خطا رفته در زندانها با اولویت قرآنی در زندان‌های سراسر استان مبیّن اهمیت دادن به این کتاب عظیم خداوندی در جهت احیاء نفس انسانها است.

وی اقدامات قرآنی را در مراکز بازپروری استان محور تربیت ، اصلاح رفتار و اندیشه زندانیان معرفی کرد و افزود: ایجاد و راه اندازی مدارس قرآنی ، جزء خوانی روزانه ، برپایی محافل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته جهان اسلام، کتابت قرآن، روخوانی و روانخوانی و… از افتخارات مانوس بودن با قرآن و پرداختن به برنامه های دینی است.

گفتنی است این مسابقات که به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و پاسداشت ایام سالروز هشادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد ۲۴۰ نفر از کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان از زندانهای مرکزی ، دهدشت، گچساران ، کانون، زندان باز و ستاد اداره کل در رشته‌های مفاهیم، ترتیل، حفظ، اذان ، تفسیر و قرائت شرکت کرده و در پایان به نفرات برتر رشته‌های مختلف لوح و جوایزی اهداء شد.