شهردار یاسوج معرفی شد /امیری خدا به خیر کند /اکبری :علیا و سفلی نکنید

فصلی نو ، اولین جلسه ششمین دوره شورای شهر یاسوج به ریاست سید هدایت اکبری برگزار شد و نستهن مقدم را بعنوان شهردار جدید معرفی کرد ، هدایت اکبری  در این جلسه اظهار داشت : هدف این است که در این دوره  اقلیت و اکثریت وجود نداشته باشد، مردم ما را انتخاب کرده اند که […]

فصلی نو ، اولین جلسه ششمین دوره شورای شهر یاسوج به ریاست سید هدایت اکبری برگزار شد و نستهن مقدم را بعنوان شهردار جدید معرفی کرد ،
هدایت اکبری  در این جلسه اظهار داشت : هدف این است که در این دوره  اقلیت و اکثریت وجود نداشته باشد، مردم ما را انتخاب کرده اند که قطعا توانایی هایی در همه ۷ نفر ما دیده اند که رای داده اند .
امیدوارم این ۴ سال تنها دغدغه ما توسعه شهر باشد .

هدایت امیری در این جلسه گفت ؛ نیت ها خیر است امید داریم  در این دوره و در جهت پر کردن خلا های که وجود داشت گام های جدی برداشته شود .

امیری به مراسم تحلیف روز گذشته اشاره کرد و اظهار کرد:
همه ما دیروز سوگند یاد کردیم که قوانین و عدالت را رعایت کنیم و حافظ صلاح و صرفه شهر باشیم که
اگر غیر از این باشد به خود و موکلین مان ظلم کرده ایم .

امیری افزود ؛ارزو می کنیم عاقبت این شورا ختم به خیر باشد قطعا تلاش خواهیم کرد خروجی خوبی داشته باشد  و در همین راستا
به شهردار منتخب شورا کمک خواهیم کرد .

وی ادامه داد ؛انتظار نداشته باشیم همیشه هر ۷ نفر موافق و یا  مخالف باشند موافقین و مخالفین بدون بغض نظرات خودشان را اعلام کنند  و به رای گذاشته خواهد شد .

امیری اضافه کرد ؛هر صحبتی در این جمع می شود با نیت خیر است صحبت ها  بابد با دید مثبت باشد .

وی به روند انتخاب شهردار اشاره کرد و افزود ؛در انتخاب شهردار گزینه ها را نمی شناسیم و از طرفی هم لازم است شهردار آینده باید در جلسه باشد و برنامه  را ارائه دهد که برای نگرانی های مردم چه برنامه ای دارد .

وی ادامه داد ؛باید از ابتدا پایه و اساس شورا بر اساس قوانین باشد .
مردم از ما حمایت کردند و ما هم برنامه داریم و از شهردار هم برنامه خواهیم ساخت ،
اکبری در پاسخ امیری گفت : صحبت های شما درست است که نباید همیشه انتظار داسته باشبم همه هر ۷ نفر موافق و یا مخالف باشد قطعا در تمام لوایح و مکاتبات موافق و مخالف صحبت خواهند کرد .

کیوان آشنا گفت ؛ جا دارد تقدیر و تشکر از مردم شریف یاسوج داشته باشند بعد و قبل از انتخابات ما را مورد لطف قرار دادند .

وی ادامه داد ؛ بعد از اعلام نتایج انتخابات ناملایماتی به ما دو نفر شد افرادی که همیشه بدنبال سنگ اندازی در مسیر توسعه استان هستند و برای فرزندان حاشبه سازی می کنند ، بدون سند و مدرک برای ما پرونده سازی کردند که خدا را شکر موضوع ختم به خیر شد .

آشنا گفت ؛ پیشنهاد می کنم که معاونین شهردار و روسای سازمان های شهرداری  هر ماه یکبار در کمیسیون های تخصصی شورا حضور پیدا کنند و با هماهنگی شورا پروژه ها تعریف شود ،بازدید ها عمومی باشد .
وی خاطرنشان کرد دور پنجم خدمات زیادی به شهر  و شهروندان  شد اما متاسفانه بدلیل عدم انعکاس خبر  دیده نشد .

وی گفت : در دور قبل بر اساس سیاسی کاری برنامه های شهرداری  در شورا کنار گذاشته می شد و نوعی بی نظمی شکل می گرفت .

اکبری گفت : برای انتخاب شهر دو روند داریم معمولا در ابتدای کار دوستان رای بدهند شهردار بماند یا برود که بر پایه رای تصمیم گیری می شود .
سید هدایت اکبری افزود ؛اگر بحث این باشد  شهردار باید برود سرپرست مشخص می شود گزینه ها مطرح می شود و آنها برنامه ارائه می دهند .
اکبری یاداوری کرد ؛اعتقاد دارم اقای مقدم اگر دوستان نیاز می بینند بیلان کار ارایه دهند بعد رای گیری شد دیگر تصمیم گیری با اعضای محترم است .
امیری ؛ اگر قرار باشد شهردار فعلی بماند قانون گفته است که باید بعنوان سرپرست شهرداری معرفی شود اگر بعدا رای اورد قطعی بعنوان شهردار معرفی می شود .

بحث در خصوص اینکه مقدم شهردار معرفی شود و یا بعنوان سرپرست انتخاب شود به دراز کشیده شد .

اکبری ، آشنا ، احمدی کیش اعتقاد دارند که باید بعنوان بصورت قطعی مشخص شود و رای را برای کمیسیون تطبیق ارسال کنند ، امیری دانشی اعتقاد دارند که شهردار کنونی بصورت سرپرست باشد .

عباس نژاد و جاودانه نظری ارائه ندادند .

شهردار یاسوج به جلسه شورا دعوت شد و دانشی پیشنهادات و انتقادات خود را ذکر کرد .

امیری خطاب به شهردار گفت ؛ خیلی از موارد در شهر یاسوج رعایت نشده است ، اگر شما بعنوان شهردار انتخاب شدید امتیازش را می گیریم اما اگر بد عمل شد دود آن در چشم ما خواهد رفت .

ترافیک در شهر یاسوج بیداد می کنتد  عدم اجرای قوانین آشکار شده است ،  تعاونی ها  خود سر شدند مالکین طبق دلخواه خود ساخت و ساز می کنند اگر ما خوب عمل نکنیم قطعا فاجعه به بار خواهد امد .

امیری گفت : مدیریت شهری نارضایتی در شهرداری  ایجاد کرده است فقط  درصد کارکنان از مدیریت شهر راضی هستند  که  ان ده درصد فقط از خود مدیران هستند حجم انتقادات زیاد است .

وی افزود :ما امروز می خواهیم اکاری نجام دهیم که به گذشته بر نگردیم موفقیت شهردار اینده موفقیت ما خواهد بود برخی از اعضا برای اولین و اخرین بار است که در جلسه شورا شرکت می کنند .

امیری خطاب به مقدم گفت ؛ نتیجه نشان می دهد که شما خروجی شورا هستید اما خواهش داریم که بحث قومیتی ، سیاسی کاری را بی خیال شوید بدنبال خدمات خوب با رفاه بالا برای شهروندان باشید .

اکبری ؛ دوستان در تصمیم گیری علیا ، سفلی نکنید با بینش بالا رای دهید .

احمدی کیش در این جلسه با بیان اینکه در دور مقدم خدمات زیادی در شهر انجام شد اظهار داشت: منصف باشید ببینید مشکل از کجاست ، جذب قومیتی توسط چه گروهی شکل می گرفت چقدر کارشکنی می شد اگر ایرادی هست از دوره های قبل شورا بود .

مقدم هم اکنون در حال پاسخگویی به سوال دو عضو شورا امیری و دانشی و ارائه برنامه خویش است که تا ساعاتی دیگر اطلاع رسانی خواهد شد .