مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

طرح جامع گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تا پایان ۱۴۰۰ اجرا می‌شود

فصلی نو ،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع گردشگری این استان تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی می شود.

فصلی نو ،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع گردشگری این استان تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی می شود.

مجید صفایی روز یکشنبه در گفت و گو با فصل جنوب افزود: این برنامه هم اکنون با همکاری یکی از دانشگاه ها در دست تهیه است و بر اساس پیش بینی ها در ماه های آینده به اتمام می رسد.

وی اظهار داشت: در این طرح به ظرفیت های گردشگری استان، توانمند سازی جوامع محلی، اشتغال و کارآفرینی در زمینه مشاغل گردشگری پرداخته شده است.

صفایی بیان کرد: در طرح یاد شده  به توانمندسازی جوامع محلی در حوزه گردشگری پرداخته می شود که به توسعه پایدار این مناطق کمک می کند.

وی عنوان کرد: هدف‌گذاری برای ایجاد اشتغال‌زایی از دیگر سرفصل های این طرح جامع است که به خوبی به آن پرداخته می شود.

صفایی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تهیه طرح جامع گردشگری تا پایان سال نهایی و آماده اجرا خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران و گردشگران در ایام مختلف سال است.

افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد ۷۵۰ مورد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت بین استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

تا پیش از همه گیری کرونا سالانه بیش از یک هزار گردشگر خارجی و چند میلیون گردشگر ایرانی از جاذبه های این استان دیدن می کردند که هر سال نیز افزایش می یافت.

در همین ارتباط بخوانید

طرح جامع گردشگری ۱۹ استان تهیه شده است