دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۰:۴۰:۴۰
دسته بندی: اخبار استان
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴

ماجرای مصادره و تخلیه خانه یک جانباز در یاسوج + پاسخ مسئولان

فصلی نو ،فیلمی از علی بور هنرمند، یک جانباز ۳۵ درصد که با سرطان حنجره دست و پنجه نرم می کند در فضای مجازی منتشر شده است.در این فیلم زینب هنرمند، دختر ۳۰ساله این جانباز می گوید؛  پدرم قبلا کادر نیروی انتظامی بوده برای هزینه دارو و درمانش ۳۰ میلیون تومان وام از بانک کشاورزی گرفتیم اما بعلت نداشتن بضاعت مالی و توان پرداخت هم اکنون بانک کشاورزی در حال مصادره و تخلیه خانه‌مان هستند و برای تخلیه خانه هفت روز به ما مهلت دادند.

وی  ادامه می دهد؛ ۷ خواهر هستیم ( ۵ نفر مجرد) و پدرم از سال ۹۵ تاکنون به سرطان حنجره مبتلا شده است.

خانم هنرمند تصریح می کند؛ ۲۲۰ میلیون بانک کشاورزی حکم داده و ما هم توان پرداخت این میزان بدهی را نداریم، پدرم کادر نیروی انتظامی است؛ کسی را نداریم؛ به نان شب خود محتاجیم و دفترچه بیمه هم نداریم.

وی تصریح کرد: هر جلسه شیمی درمانی پدرم بیش از یک میلیون تومان هزینه دارد. در این مدتی که پدرم با بیماری دست و پنجه نرم می کند خیرین جهت تامین هزینه هایمان کمک می کنند.

سید منصور موسوی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه  افزود: هزینه درمان جانبازان نیروهای مسلح برعهده ما نیست و برعهده نیروهای مسلح است.

وی افزود: در زمینه مصادره و تخلیه خانه این جانباز پس از بررسی موضوع، پیگیری های لازم را از طرق بانک مربوطه جهت رفع این مشکل انجام خواهیم داد.

بهنام فرح بخش، مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد  گفت: بدهی های آقای هنرمند مربوط به سال ۸۴-۸۵ است و چند بار تا سال ۹۵ با او مساعدت شد.

وی افزود: سال ۹۵ مساعدت ها و همکاری بانک را نپذیرفت و بانک اقدام قانونی کرد؛ سند ملکش در سال ۹۷ به نام بانک خورد و نقل و انتقال انجام شد اما به دلیل مشکلاتی که داشت طی دو سال اخیز مهلت داده شد تا شاید بتواند بدهی خود را پرداخت کند که محقق نشد.

فرح بخش تصریح کرد: بانک کشاورزی همکاری و مساعدت‌های لازم را در راستای حفظ کرامات انسانی و مسئولیت اجتماعی با این شخص کرده است و هم اکنون هم در صورتی که یک قدم جهت پرداخت بدهی های خود بر دارد بانک کشاورزی ۱۰ قدم برای همکاری بر می دارد.ایسنا

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 2
  • ناشناس
    ۱۷ / بهمن / ۱۳۹۹

    موقع وام گرفتن مبلغی به عنوان بیمه کسر میشود کسی میدونه واسه چیه؟