معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به سی سخت آمد

فصلی نو ،معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جهت ارزیابی و بازرسی از مدارس زلزله زده در شهر سی سخت به استان آمد. به گزارش فصل جنوب ؛ داریوش ورناصری گفت: از ساعت۲:۳۰ دقیقه بعد از نصف شب که بدلیل رحمت الهی پروازهای یاسوج کنسل شد و با خودرو بصورت […]

فصلی نو ،معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جهت ارزیابی و بازرسی از مدارس زلزله زده در شهر سی سخت به استان آمد.

به گزارش فصل جنوب ؛ داریوش ورناصری گفت: از ساعت۲:۳۰ دقیقه بعد از نصف شب که بدلیل رحمت الهی پروازهای یاسوج کنسل شد و با خودرو بصورت زمینی با توجه به اهمیت موضوع و تجارب کسب شده در زلزله های استان های کشور در سال های گذشته، به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کردم.

وی با بیان اینکه کار ارزیابی خسارات وارده به مدارس ناشی از زلزله باید مدنظر قرار گیرد، گفت: پیش بینی میشود که ۲۰۰ مدرسه در این زلزله خسارت دیده باشند که همه این مدارس باید بازدید و تعیین خسارت شوند.

وی تصریح کرد: اکیپ های کارشناس شامل ۵ تیم چهار نفره تشکیل و هرکدام به مناطق از قبل شناسایی شده اعزام می شوند و بعد از بررسی دقیق، آسیب های وارده را بصورت مکتوب و مصور گزارش خواهند کرد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بیشتر مدارس شهر سی سخت و حومه ی زلزله دیده از مدارسی هستند که قدمت ساخت آنها بالای سی سال بوده است.

کرمی خاطرنشان کرد: اصولا تخریب های صورت گرفته بیشتر دیوارهای محوطه بوده اند که اغلب مشمول تخریب باز سازی بوده اند.