رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد

نفوذ کرونا به دورهمی های خانوادگی/وضعیت شیوع کرونا در بویراحمد انفجاری است

فصلی نو ،رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه مردم از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند گفت: از ابتدای کرونا تا کنون 41 هزار و 787  نمونه گیری در این  شهرستان انجام شده است.

فصلی نو ،رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه مردم از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند گفت: از ابتدای کرونا تا کنون ۴۱ هزار و ۷۸۷  نمونه گیری در این  شهرستان انجام شده است.

به گزارش فصل جنوب ، محمد یزدانپناه بیان کرد: از این تعداد نمونه گیری که انجام شده است،تعداد ۱۴ هزار و ۱۶۵ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شد ، که ۸۷.۴ درصد بهبود یافتند و همچنین شاخص نمونه گیری شهرستان از کشور نیز بالا تر بوده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد میانگین بستری روزانه ما نیز ۴۶ نفر ، میانگین ترخیصی های روزانه نیز ۳۴ نفر و هم اکنون ۷ نفر در آی سی یو بستری هستند.
رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد  با اشاره به انجام تست رپیدر در شهرستان بویراحمد گفت: تا کنون ۱۱ هزار و ۹۳ تست سریع یا رپیدر در این شهرستان انجام شده است که از این تعداد ۹۶۳ مورد مثبت بوده است،
یزدانپناه با بیان اینکه شهرستان وارد پیک چهارم کرونا شده است تاکید کرد: هم اکنون وضعیت شهرستان بویراحمد قرمز و این  پیک به شدت انفجاری و موشکی در حال پیشرفت است و در این رابطه از مردم خواست تا از حضور در مراسمات و  دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند چرا که تجمعات عامل اصلی شیوع کرونا در بویراحمد است.
وی با بیان اینکه از مراجع قضایی، نیروی انتظامی، کلانتری و پاسگاه ها می خواهیم به هر تجمعی که مرکز بهداشت گزارش می دهد ورود و مردم را پراکنده کنند افزود: سالمندان نعمت ها و برکت زندگی ما هستند باید مراقبت کنیم تا این بیماری از کودکان و جوانان به آن ها سرایت نکند.
رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد تاکید کرد: به محض مشاهده علائم  دلیل را بر کویید ۱۹ بودن بگیریم و باید سریع خود مراقبتی و به مراکز بهداشتی مراجعه کنیم .
یزدانپناه به محدودیت های دو هفته ای در شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: اعمال محدودیت ها همچنان ادامه  دارد و دلیلی ندارد  که مردم بدون ضرورت وارد شهر شوند، همکاران ما  در روستاها و اطراف شهر نظارت دارند که مصوبات ستاد کرونای شهرستان و استان به ویژه اعمال محدودیت های جدید دوهفته ای به خوبی اجرا شود.
رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد گفت: ویروس کرونا به شدت به درون خانه ها و دورهمی ها نفوذ کرده و  مردم باید از دور همی های شبانه پرهیز کنند.
یزدانپناه به تعطیلی برخی اصناف  اشاره کرد و گفت: به جز اصناف گروه یک که مایحتاج زندگی مردم را تامین می کنند بقیه تعطیل هستند، قصابی ها، مرغ فروشی ها، لبنیاتی ها، سوپری ها و میوه فروشی و مکانیکی ها باز هستندو فست فودی ها با شرایط بیرون بر فعالیت می کنند.
وی به شیوع گسترده کرونا در شهرستان در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: علارغم کنترل ورودی های شهر در هر دو  پلیس راه یاسوج- شیراز و یاسوج -اصفهان و جریمه های سنگین و مسدود کردن راه های ورودی به شهر یاسوج و تلاش شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و فرمانداری ، اما متاسفانه مردم در ایام تعطیلات نوروزی رعایت نکردند، امیدوار هستیم در سال جدید رعایت کنند و شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.
رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد در پاسخ به این سوال که آینده شهرستان بویراحمد را از نظر شیوع این ویروس چگونه می بینید گفت: اگر  مردم رعایت نکنند این شرایط همچنان ادامه دارد، این ویروس دائم در حال جهش است به نظرم وضعیت بدتر نیز می شود.
یزدانپناه افزود: از آغاز محدودیت ای دو هفته ای در استان تا کنون در این شهرستان در این شهرستان  تعداد۳۰۰ تیم برای بازرسی فعال شده اند، در مجموع  ۴۲۵ بازدید انجام شده است که ۴۲ مورد پلمپ داشتیم و ۳۵مورد به مراجع قضایی معرفی کردیم.
وی اضافه کرد: ۱۲۵ مورد اخطار داده شده است که در این بازدید ها ۱۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی جمع آوری کردیم.