ورود دکتری متخصص معماری وطراح شهری با کوله باری از تخصص و تجربه به کارزار انتخابات شورای شهر یاسوج

شورای شهر به عنوان یک رویکرد نوین در مرتفع کردن  معضلات و مشکلات ایجاد شده در جامعه نقش مهمی به عنوان یک حکومت محلی در عرصه زندگی شهری ایفا می کند .

به گزارش فصل جنوب ،انتخابات شورای شهر در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به روزهای حساس خود نزدیک می شود که با یک نگاه اجمالی به رزومه افراد شرکت کننده به یک نکته نگران کننده می رسیم و آن عدم توجه به تخصص های مورد نیاز شهر است .

آنچه که در تصمیم گیری انتخابات شورای شهر حایز اهمیت است این است که قطعاً بایدبه  نقش انکار نشدنی تخصص در این انتخابات توجه ویژه شود زیرا که حوزه مدیریت شهری دارای اهمیت بسیاری است و این مسئله نشان می دهد که اعضای شورای شهر به عنوان تصمیم گیران این حوزه باید تخصص لازم را برای مدیریت بخش های مختلف مدیریت شهری داشته باشند.

علیرضا افشون دانش آموخته دکتری تخصصی معماری با تخصص طراحی و برنامه ریزی شهری از دانشگاه شیراز از محدود افراد شرکت کننده در انتخابات ششمین دوره شورای شهر است که با مدرک تحصیلی دکترای معماری و تخصص طراحی شهری در صورت موفقیت در این دوره از انتخابات می تواند بسیاری از نگرانی های موجود که از قضا  در حوزه معماری و شهرسازی کم هم نیستند را برطرف کند .

افشون که با رزومه کاری مرتبط با شهرسازی و معماری با دستان پر و کوله باری از تجربه در این دوره از انتخابات شرکت کرده است دارای سوابق متعددی از جمله مشاورطراحی طرح هادی بیش از۲۰۰روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد.وصدها طرح هادی در دیگراستانها،عضوسازمان نظام مهندسی استان،عضو مهندسین مشاور طرح و راهبرد در تهران، و نیزهمکاری با مهندسین مشاور طراحی و برنامه ریزی شهری‌، زیگورات،همکاری با مهندسین مشاورطرح و تعاون،همکاری با مهندسین مشاورپرچین پارت و همکاری بامهندسین مشاور آرمانشار درشهر تهران وهمکاری با مهندسین مشاور نگین گستراندیشه و همکاری با مهندسین مشاورسامان گستر درشهر تبریز،همکاری بامهندسین مشاور ایده پرداز محیط درخراسان شمالی را در رزومه کاری خود دارد.

وی طراحی و سامان دهی گره های ترافیکی و منظر شهر قادرآباد فارس،طراحی مجتمع گردشگری و تله کابین آبشار یاسوج،و صدها پروژه اجرایی در استانهای کهگیلویه و بویراحمد.فارس.هرمزگان.اصفهان و تهران را در کارنامه کاری خود داراست .

وی ۴۲ ساله که دارای ده ها مقاله با مرتبه ISI.علمی پژوهشی و همایشهای علمی ملی و بین المللی در خارج وداخل ایران است.ایشان که مدرس دانشگاههای آزاد.دولتی.غیرانتفاعی و جهاد دانشگاهی نیز میباشد با تکیه بر اعتماد و نیاز مردم به تخصص در حوزه شهرسازی و معماری وارد کارزار انتخاباتی شده است .

به اعتقاد د افشون حوزه مدیریت مدیریت شهری ابعاد مختلفی از جمله حوزه اجتماعی، فرهنگی، مبلمان شهری، ترافیک، ساختمان سازی و بخش های معتعدد دیگری دارد و قطعا به هر میزانی که نگاه به این حوزه در شورای شهر تخصصی تر باشد، بهتر می توان امور را مدیریت و برنامه ریزی کرد.

وی نقش سیاست و طایفه گرایی در انتخابات را رد نمی کند و در این خصوص می گوید : استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد یک بافت قابل احترام قومی دارد که نمی توان منکر آن شد و در جای خود قابل احترام است اما حرف ما این است که نیاز اصلی شورا تخصص و تعهد است .