پیام تسلیت شخصیت های استانی و کشور بمناست درگذشت مرحوم علی خواجوی

فصلی نو ، در پی درگذشت مرحوم علی خواجوی از چهره های شاخص سیاسی استان ، شخصیت های مختلف کشوری و استانی با انتشار پیام های تسلیت مرگ رئیس مجمع اصلاح طلبان استان را تسلیت گفتند .:

فصلی نو ، در پی درگذشت مرحوم علی خواجوی از چهره های شاخص سیاسی استان ، شخصیت های مختلف کشوری و استانی با انتشار پیام های تسلیت مرگ رئیس مجمع اصلاح طلبان استان را تسلیت گفتند .:

به گزارش فصل جنوب ، در این پیام ها آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

خبر درگذشت فرهنگی فرهیخته و معلم نیکونام “زنده یاد علی خواجوی ” موجب تأسف و تأثر فراوان گردید. او که از جمله شخصیتهای مصلح و مورد احترام مردم استان کهگیلویه وبویراحمد بود همواره با مجاهدت و تلاش در مسئولیتهای انسانی و اجتماعی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد؛ کوشش و تلاش وصف ناپذیری داشت ؛ که بدون شک فقدان او به سختی جبران خواهد شد.
اینجانب این ضایعه و مصیبت بزرگ را به خانواده محترم آن مرحوم صمیمانه تسلیت عرض می‌ نمایم. امیدوارم خداوند متعال ، غفران و رحمت واسعه الهی را مشمول حال آن عزیز سفر کرده گردانیده و و روح پاکش را با امیرالمومنین(ع) محشور گرداند؛ و به همه بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

غلام محمد زارعی
نماینده ادوار نهم و دهم مجلس شورای اسلامی


 

 

انا لله و انا علیه راجعون
روح بلند سیاستمدارنام آشنا و اخلاق مدار مرحوم علی خواجوی ، از فعالان سیاسی خوش نام و خوش‌فکر ، شخصیت فرهیخته ، فرهنگی دلسوز به ملکوت اعلی پیوست . مردی که هیچگاه اخلاق ، انسان‌دوستی ، خدمت به هموطنان و همنوعان و مردم داری را فدای منافع زودگذر دنیوی نکرد و به اطرافیان درس ساده‌زیستی و انسانیت و صداقت و ایثار می‌آموخت
اینجانب درگذشت این انسان نجیب و صدیق را به همسر ، فرزندان ، مردم شریف استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد بالاخص مردم شریف گچساران و باشت و جمیع منسوبین تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن عزیزفقید غفران و برای دوستان خصوصا خانواده محترمشان صبر و اجر طلب می‌نمایم .

مسعود خوبانی سخنگوی شورای اسلامی شهر یاسوج

_______________________________________________—–

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا!
در روزهایی قرار داریم که اگر صفت تلخ ترین روزها را درباره آن بکار ببریم، بیراه نگفته ایم.
هرگز در این سرزمین نرخ جان آدمیزاد، تا این حد تنزل نکرده بود.
کشور ما هم مانند سایر کشورها به دو دوره پیش و پس از شیوع کرونا تقسیم شد.
پاندمی، مشکل تمام جهان است ولی باید اذعان کرد که بسیاری از مصائب خاص کشور ماست.
از جمله این مصائب، یکی اینکه «سرمایه انسانی» واقعی کشور، هرگز پاس داشته نشد.. سرمایه ای که گستره شمول آن، به تمامی رشته های علمی و مسائل اجتماعی می رسد.
چند روزی است که که استان کهگیلویه و بویراحمد، در سوگ یکی از این سرمایه های انسانی است.
زنده یاد «علی خواجوی» در زمره هزاران انسان پاک و متعهد بود که تمامی شاخص‌های یک انسان «آزاده» را داشت.
سیاستمدار اخلاق مدار و خوشنامی که در این خطه از کشورمان، همچون آفتاب گرم گچساران، می تابید و دلهای دوستداران ملک و ملت را گرما می بخشید.
دردا و حسرتا که چنین مردان و مدیران و اندیشمندان و سیاست مدارانی، یک روز به تیغ تیز «استصواب» از خدمات رسانی به مردم و سرزمین باز می مانند، روزی در جاده های ناایمن سوار بر خودروهای ضعیف جان می سپارند و حالا هم دو سالی است که بلای «کرونا» ملت را از این دردانه های ارزشمند محروم می کند.
متخصصان رشته های مختلف فراوان، دردهای اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی هم بسیار ولی تو گویی بین این دو، دیوارهایی بلند شده تا «درد و درمان» هرگز بهم نرسند.
ازین روست که داغ از کف دادن امثال «خواجوی» بزرگ است، دو تا ست.
یکی داغ فراق زودهنگام شان و دیگر اندوه بی بهره ماندن جامعه از سرمایه آفریده خویش.
لذاست که «گر سنگ از این حدیث بنالد، عجب مدار».
بدینوسیله، از سوی حزب کارگزاران سازندگی استان، فقدان این نیروی خدوم، صادق، ثابت قدم و خوشنام اصلاح‌طلبان استان را به خانواده گرامی ایشان، مردم فهیم گچساران و جامعه اصلاح طلبان کل کشور تسلیت عرض می نماییم. باشد که نام نیکوی او جاوید بماند.

حزب کارگزاران استان‌ کهگیلویه و بویراحمد


بسم الله الرحمن الرحیم
«وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَهٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ»

▪️خانواده محترم و بزرگوار خواجوی
از خبر درگذشت انسانی مردم دار و خوشنام، فرهنگی فرهیخته و اخلاق مدار، زنده یاد «استاد علی خواجوی» از چهره های شاخص سیاسی استان، متأسف و متأثر شدم. از خداوند مهربان تمنا می کنم به پاس زحمات، مهربانی ها و خلق نیکویش روح آن مرحوم را مشمول عفو و رحمت واسعه قرار دهد و در بهشت برین مأوا دهد. اینجانب این مصیبت را به اقارب، بستگان، علاقمندان ایشان، مردم شریف و فهیم گچساران و بویژه خانواده محترم آن مرحوم صمیمانه تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن به معبود پیوسته، طلب مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای جمیع بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت دارم. ما را در غم خود شریک بدانید.
روحش شاد و یادش گرامی.

نادر منتظریان
۱/مرداد/۱۴۰۰

 

به نام خدا
از شمار دو چشم یک تن کم/ وز شمار خرد هزاران بیش

رحلت نابهنگام دوست مهربان، معلم وارسته، سیاست ورزمنصف، فعال اجتماعی و فرهنگی پیراسته از دنیا و غمخوار و دلسوز مردم، *استاد علی خواجوی* همه را در بهت و حیرت فرو برد و چشمان زیادی را گریان و قلب های بی شماری را شکست.
کوچ خواجوی نازنین، بار دیگر همه فضایل اخلاقی و انسانی را به ما یادآوری کرد. آری ایمان، اخلاق حسنه، انصاف، مردم‌ داری، آزادیخواهی، پایداری در مواضع حق طلبانه، پاکدستی و زهد عارفانه، درس های بجا مانده از آن معلم نیکو خصال است. خداوند او را در جایگاه اولیاء خود مورد رحمت و آمرزش واسعه اش قرار دهد و به همه داغداران و بازماندگان به ویژه خانواده مکرم، دوستان و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد تسلی خاطر عنایت فرماید.

دوستدارش: سید کامل تقوی نژاد


 

بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ @أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَهٌ _ سوره بقره
صابران، تنها به خدا پناه مى‌برند، زیرا از دید آنها، تمام جهان کلاس درس و میدان آزمایش است که باید در آن رشد کرد و به تعالی رسید مومنان همواره براین باورند مرگ حق است و رفتن به سوی معبود غایت هر انسانی است. اما عروج بزرگمردانی که پیشتر در مکتب معرفت و انسانیت پیشتاز بوده و در قلوب مردم جای دارند بسی سنگین و طاقت فرساست.
با نهایت تاسف و تاثر درگذشت اسوه اخلاق ، شادروان علی خواجوی ، شخصیتی خدمتگزارکه با صفات نیکو و سلوکِ خداپسندانه چون نگینی در دل شیفتگان و دوستارانش خوش درخشید. .را تسلیت عرض می کنیم.
بزرگ مردی که عمر بابرکت خود را در راه رشد و شکوفایی اندیشه اش صرف نمود و در اصلاح ذات البین و تعامل با اقشار مختلف میراثی ماندگار بر جای گذاشت و براستی تلاش ها و خدمات برجسته و خالصانه آن یار سفرکرده به عنوان الگویی مناسب برای بازماندگان و دوستانش سرلوحه خواهد بود.
این ضایعه دردناک را خدمت خانواده داغدار خواجوی و هم استانی های عزیز تسلیت عرض نموده واز خداوند متعال برای آن بزرگ سفر رحمت واسعه الهی و برای خانواده گرامی آن مرحوم صبرجمیل مسئلت داریم.

سیده خدیجه توفیقیان

سخنگوی انجمن اهل قلم استان
عضو کانون زنان اصلاح طلب ملی


به نام خداوند جان و خرد
شنیدن خبر درگذشت فرهنگی فرهیخته ،خیراندیش متخلق به ادب و اخلاق،انسان دوستی بی ریا ،سیاست شناسی آگاه،خوشنام و خوشفکر،استاد علی خواجوی بسیار تاسف برانگیز بود و چه زیانبار است نبود این بزرگ اهل اندیشه و عمل.
درگذشت این عزیز را به همه آزادگان حقیقت جو،جامعه فرهنگیان،دوستان و به ویژه فرزندان و خانواده گرامی ایشان تسلیت عرض می نمایم.
روحش شاد و یادش گرامی

سید باقر موسوی جهان آباد


 

انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت استاد خواجوی انسانی اندیشمند، صبور، اخلاق مدار، اصلاح گری واقعی و خیرخواهی برای تمام مردم واقعا بهت آور و بسیار غمناک بود. این مصیبت جانکاه را به همه مردم استان، همفکران و همکاران ایشان ، پویندگان راه حق و حقیقت و بخصوص خانواده ارزشمند این بزرگمرد فراموش نشدنی تسلیت عرض می نمایم. از پیشگاه خداوند متعال برای این عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت دارم.

داریوش دیودیده


مرد اخلاق، صداقت و وفاداری به رحمت ایزدی پیوست.
“علی خواجوی” اسوه صداقت و وفاداری بود. در رفتارش ضوابط اخلاقی را به درستی رعایت می‌کرد. او گرچه ممکن بود با دیگران در مسایل سیاسی اختلاف نظر داشته باشد، ولی غیبت و توهین و بدگویی در تعاملات او با دیگران جایی نداشت. او را سالهاست میشناسم وچه بسیار که سعی کردم در مراودات سیاسی از وی بیاموزم.

اینجانب درگذشت این دوست همفکر را به خانواده محترم ایشان و همه دوستدارانش تسلیت می‌گویم.

به سوگ نشستن دوستدارانش و دیگر بستگان در کوچ نابهنگام عزیزی با خصایل ارزشمند اخلاقی و انسانی فراوان و بسیار محبوب،همه ی ما را اندوهگین ساخته است به گونه‌ای که به دشواری به باور می نشیند.ولی همه ی ما چاره‌ای جز پذیرش کوچ جانکاه و درد آور ایشان نداریم. برای خانواده و دیگر بازماندگان صبر و شکیبایی و برای روان آن زنده یاد که صفات انسانی اش هرگز از یادها محو نخواهد شد،آمرزش و آرامش مینوی آرزومندیم. برای همه ما غم بزرگیست.

سهیلا نیک اقبالی
فعال مدنی


 

بسم الله الرحمن الرحیم
آنا لله وانا الیه راجعون
از شمار دوچشم یک تن کم……وز شمار خرد هزاران بیش
ضایعه غمبار فقدان فرهنگی فرهیخته، سیاستمدار سرشناس،برادر متعهد واخلاق مدار جناب آقای علی خواجوی موجب تاسف وتاثر همه دوستداران، بستگان وآشنایان ایشان گردید.
جناب آقای خواجوی با متانت، عفت،اخلاق، مهربانی وسعه صدر، القاب رادمرد وابرمرد وجوانمرد را معنا بخشید.
بنده با تمام وجود وحسب ارادت دیرینه ام به ایشان، خدمت خانواده معزز واقاربشان تسلیت عرض مینمایم واز خداوند قادر متعال رحمت ومغفرت واسعه برای آن مرحوم مغفور مسئلت مینمایم.
امیدوارم که ذات اقدس باریتعالی به خانواده، همسر وفرزندان ایشان صبر، سلامت وسعادت عنایت فرماید.
فرید مرادیان
اول مردادماه یکهزار وچهارصد شمسی


بسم الله الرحمن الرحیم

الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انالله وانا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب آقای علی خواجوی سیاستمداری متعهد و متخلق به اخلاق حسنه و فرهنگی فرهیخته‌ای که عمر گرانبهای خود را در انجام فعالیت‌های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در مسیر خدمت به مردم از قبل از انقلاب تاکنون سپری کرده بود ، باعث تاسف تالم فراوان گردید ، این مصیبت عظمی را به جامعه فرهنگی استان ، خانواده مکرم ، وابستگان و دوستان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ علو درجات برای آن عزیز سفر کرده وصبر ، شکیبایی و بردباری برای خانواده محترمشان مسئلت داریم .

دکتر سعید جاودان سیرت


انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت فرهنگی فرهیخته و سیاستمدار متعهد، زنده یاد مرحوم علی خواجوی را که عمری پر برکت، سیاست را با اخلاق عجین نمود و در مسیری طولانی از قبل از انقلاب تاکنون، خستگی ناپذیر به فعالیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در مسیر انقلاب اقدام نمودند؛ به جامعه ی فرهنگیان و فعالین سیاسی و اجتماعی استان، دوستان، بستگان و به ویژه خانواده ارجمند ایشان تسلیت عرض میکنم و از خداوند منان برای آن مرحوم، غفران و رحمت واسعه ی الهی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم.

محمدرحیم دهراب پور
دبیر جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد


آن پیر چشم ما بود…

اینک تقدیر به گونه‌ای رقم زده شد که جنبش اصلاحی در دیار کهگیلویه وبویراحمد همراه صدیق و امین خود را از دست داد.

استاد علی خواجوی شخصیتی بی بدیل و بزرگ در سپهر سیاسی این دیار بود، منش و روش آن عزیز همواره بر اخلاق و انصاف در امور بود و هوشمندانه سالیان متمادی نقش اثر گذاری در اردوگاه اصلاحات داشت، جفا را به مهربانی پاسخ میداد و ناملایمات را به لطافت جواب، و این منش بود که او را حلقه وصل تمام افراد و گروه ها با هر گونه اختلاف و تفاوتی کرده بود.

این شخصیت بارز ریاست ستاد اصلاحطلبان رابه عهده داشت ودر این مسیر متحمل زحمت بسیاری شدند، به قطع میتوان گفت دغدغه‌ای جز اعتلای گفتمان اصلاحات و پرورش نیروهای آزادی خواه،مطالبه گر و حق‌جو نداشت.

چه بسیار مریدانی که از حضور این استاد دانا بهره بردند و چه شاگردانی که عاشقانه در محضر این فرزانه مشق کار تشکیلاتی کرده و پرورش یافته اند.

از ما چه چیز ساخته است جز حسرت و اندوه در فراق آن مجاهد نستوه و تسلیم در برابر رضای حضرت دوست که هر چه داریم از اوست.

از خداوند متعال برای ان مرحوم رحمت و مغفرت و برای بیت معزز صبر و اجر مسئلت داریم .

حزب راه ملت استان

 


بنام خدا

《 وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ》

خبر رحلت انسانی بزرگ اندیش،سیاستمداری که تاسی به اخلاق و مردم داری را بیش از هر چیز سرلوحه قرار میداد و همواره قلمش پای از کلاس درس فرا نهاده و در کنار مردمش موجبات رونق و تعالی را مطالبه مینمود،بی نهایت نگران کننده و تاثر انگیزبود.
شادروان مرحوم مغفور استاد علی خواجوی دوستی وفادار و ثابت قدم،یقینا مرگ ایشان نگران کننده اما سیره تفکر و انسانیتش تکریم جریان انقلابی و مردمی خواهد بود که به معنای واقعی همیشه خواهد درخشید/.یادش جاودان باد.
بدین ترتیب مصیبت فقدان این انسان بزرگ و عزیز را به خانواده معزز ایشان، جمیع بستگان، اقارب و آشنایان بویژه همه آحاد تشکلات سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی استان،همچنین جامعه فرهیخته فرهنگیان استان و اهالی شهرستان گچساران تسلیت و تعزیت عرض مینماییم.

امیدواریم خداوند حکیم به ایشان رحمت و مغفرت
و به جمیع بازماندگان شکیبایی و بردباری عطا فرماید.

محمدبهرامی
۱مردادسال هزار و چهارصد


فخرالسادات محتشمی‌پور و سیدمصطفی تاجزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در پیامی مشترک آوردند که «برادر عزیزمان جناب آقای علی خواجوی رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آخرین روز تیرماه سال ۱۴۰۰ در بیمارستان شهید جلیل یاسوج دار فانی را وداع گفت. درگذشت این شخصیت شجاع، فهیم و وارسته را به خانواده گرامی و بازماندگان محترم او و نیز به دوستان آزادی‌خواه و عدالت‌طلب وی تسلیت می‌گوییم.»


محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی ایران در پیامی درگذشت علی خواجوی را تسلیت گفت و نوشت: شادروان علی خواجوی از فعالان سیاسی خوش نام و خوش فکر و رییس شورای اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویر احمد به علت ابتلا به کوید ۱۹ در سن ۶۸ سالگی دارفانی را وداع نمود.
درگذشت آن مرحوم را به خانواده محترم و همه علاقمندان ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم آمرزش و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌کنم.


آذر منصوری، قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران به مناسبت درگذشت علی خواجوی را به شرح زیر تسلیت گفت.
درگذشت جانکاه استاد خواجوی از اصلاح‌طلبان صدیق و شجاع کشور، ضایعه‌ای تلخ و جبران ناپذیر است.این ضایعه بزرگ را به همسر و فرزندان سوگوار آن فقید سعید و همراهانش در حزب اتحاد و شورای اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند بزرگ برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای کلیه بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.


غلامرضا تاجگردون در پیامی نوشت: در کمال ناباوری سیاستمدار با اخلاق، انقلابی بی ادعا، اصلاح طلب پایدار و منصف، محرم تمامی جریانات سیاسی استان و شهرستان، ساده زیست و پاکدست، معلمی دلسوز علی خواجوی دارفانی را وداع گفت و نه تنها خاندان و خانواده عزیزش داغدار شدند بلکه یک شهر و استان که با او آشنایی داشتند به سوگ نشسته و عزادار. این مصیبت جانسوز را به خانواده محترمشان و همه دوستان و آشنایان و همراهان همیشگیش تسلیت عرض می‌کنم. روحش شاد.