پیام محمد بهرامی به معتمدین مردم در شورای شهر یاسوج

واقع شدن در اینجای جغرافیای زاگرس ، یاسوج را آبی داده گوارا و هوایی داده فرح بخش اما انچه هوای زیستن را در این شهر خوب یا بد و صاف یا غبارآلود می نماید شهرداری و چگونگی تعامل آن با شورای شهر است .

فصلی نو – پیام دکتر محمد بهرامی به معتمدین مردم در شورای شهر یاسوج

۱۲۰ روز گذشت ؛
سرانجام بعد از ۴ ماه که از انتخابات شورای شهر میگذرد ، شورای شهر با تمام اعضا و چیدمان خود ، فعالیتش را آغاز کرد . در این میان اما ۱۲۰ روز به نوعی گم شده است !در اینکه قطار شورا می بایست از ریل قانون میگذشت و ابهامات برطرف می شد بحثی نیست و بی شک همه باید تابع قانون باشیم . به چرایی و چگونگی این مسئله نیز نمی پردازیم چرا که اعتقاد داریم مسئولین امر و انان که در راستای کار بودند برای مردم شفاف سازی میکنند . اما به هر جهت ، فرصتهایی از میان رفت ؛ فرصت خدمت رسانی به شهر و شهروندان . گویی قرار است شورای ما بدون مقدمه کار خود را شروع کنند .

باری به هر جهت باز خوشحالیم که سر رشته ی این کلاف پیدا شد و با انتخاب رییس و هیات رییسه و ارکان شورا ، تکلیف شورا مشخص گشت .
بنده نیز این آغاز خدمت به مردم را به فال نیک می گیرم و اولین انتصابات درون شورایی را به رییس شورا و اعضای هیات رییسه و تمام اعضای محترم شورا تبریک عرض می نمایم و آرزوی توفیق و سلامتی و سربلندی دارم و به انتخاب مردم مجددا احترام میگذارم و شاید این آرزوی توفیق بلندتر از دیگر آرزوهای مشابه باشد چرا که با توجه به غیبتی که افتاد بی گمان این شورا مسیر دشواری را پیش رو خواهد داشت .

طبیعیست وقتی که فرصتی از دست میرود راهی به جز جبران نمی ماند . شورای شهر ما برای جبران ، نیاز به دوپینگ مثبت و کاتالیزوری بنام خلاقیت دارد . منتخبین مردم باید ضمن برطرف کردن مشکلات و موانع گذشته ، تدبیری برای چالش های حال و آینده و همچنین وظایف همیشگی شورا داشته باشند؛ نظارت بر برنامه ها و اجرای پروژه های شهرداری ، انتخاب شهردار ، ایجاد بستر لازم برای همکاری بین سازمانی جهت تسهیل کردن امور و در مجموع فعالیت و برنامه ریزی برای مدیریت شهری مطلوب .

انتظار میرود اعضای محترم با مردم صادق باشند و شفافیت داشته باشند و در عمل خریدار حرف مردم باشند ؛ امروز اگر بطور مثال از صد شهروند نظرسنجی شود بی شک بالای نود نفر ، نگاه قومی و قبیله ای را از مهمترین آفت ها و آسیب های شهر می دانند . پس می طلبد معتمدین مردم در شورا این معضل را بطور ویژه و سریع در دستور کار خود قرار دهند . آفتی که متاسفانه با وجود همه ی گفت و شنودها و قول و قرارها همچنان بیش از قبل زنده تر است و فاصله ها را بیشتر میکند . قطعا برای رفع این مشکل ، طرح و ایده ای نو باید اندیشید . این مشکل انچنان آزار دهنده شده که برای رفع ان توان و تفکر و تعهدی دو چندان لازم است و اتفاقا شورای شهر به سبب چیدمان و ظرفیت هایی که دارد و از آنجا که اعضای محترم، نماینده گان متنوعی از جغرافیا و اندیشه های رنگارنگ مردم هستند و از طرفی توازن خوبی از جوانی و تجربه دارند این امکان برایشان مهیا است تا با درایت و اخلاق مداری و استفاده از تجارب گذشته این مشکل قوم گرایی را کم رنگ و حتی برای همیشه بی رنگ کنند . و دیگر مشکلاتی که همچنان وجود دارند . امید میرود بهترین تصمیم ها از سوی شما که وظیفه ی خطیر نمایندگی مردم را بر عهده دارید گرفته شود .

شهرداری با آن نقش مهم و پرکاربردش در خدمات رسانی به شهر ، حمایت و پشتیانی مقتدر شورای شهر را نیاز دارد . امید میرود با نیات خیر و خدمت رسانی صادقانه به مردم ، شاهد تعامل شورا و شهرداری باشیم و حواشی و نیش ها ، جان و توان جلسات انان را نگیرد و نتایج جلسات نوشی باشد بر تن تشنه ی شهروندان . واقع شدن در اینجای جغرافیای زاگرس ، یاسوج را آبی داده گوارا و هوایی داده فرح بخش اما انچه هوای زیستن را در این شهر خوب یا بد و صاف یا غبارآلود می نماید شهرداری و چگونگی تعامل آن با شورای شهر است .

در ضمن انتخاب مجدد جناب آقای مقدم را بعنوان شهردار شهر یاسوج تبریک عرض می نمایم . پیوستگی مدیریتی و دادن فرصت کافی انتخاب نسبتا تازه ایست که شورای شهر در اولین تصمیم مهم خویش در اختیار شهرداری قرار داده است که ما نیز به اینگونگی شروع شورا احترام میگذاریم .

اعضای محترم شورا ؛ ثانیه ها به سرعت درگذرند و شهر به سبب خاصیتش همواره آبستن موانع و مشکلات است . اگرامروز درنگ کنید فردا در کوچه های شهر گریه ی کودکانی بنام مشکل و مانع که حاصل زایش شهر است گوشمان را پر خواهد کرد .
پس دست های پرتوان را بر زانوان اراده ی خویش بگذارید و با گفتن یک یا علی مدد ، به شوق خدمت به سرزمین مادریتان کمر همت راست کنید .

دعای مردم بدرقه راهتان

محمد بهرامی
۲۷مهر ۱۴۰۰