مسئول سازمان بسیج اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

کنترل و ساماندهی بازار و اصناف کهگیلویه و بویراحمد با بازرسان بسیجی

فصلی نو ،مسئول سازمان بسیج اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از ورود نیروهای آموزش دیده جهت نظارت، بازرسی و ساماندهی بازار مناطق مختلف استان خبر داد.

فصلی نو ،مسئول سازمان بسیج اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از ورود نیروهای آموزش دیده جهت نظارت، بازرسی و ساماندهی بازار مناطق مختلف استان خبر داد.

به گزارش فصل جنوب از یاسوج سرهنگ پاسدار محمد سعادت اظهار کرد: وجود برخی مشکلات در سطح بازار استان موجب نارضایتی مردم شده است که به همین خاطر سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان جهت ساماندهی وضعیت بازار با همکاری سازمان صمت و جهاد کشاورزی تدابیری اندیشیده است.

وی بیان کرد: در وهله اول بسیج اصناف کهگیلویه و بویراحمد بازرسان بسیجی را شناسایی و به سازمان صمت و جهاد کشاورزی معرفی می کند تا از ظرفیت آنها در امر نظارت و کنترل بازار متناسب با نیاز هر شهرستان استفاده شود.

سعادت افزود: دوره های آموزشی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی استان برای بازرسانی که سازمان بسیج اصناف معرفی می کند برگزار می شود و کارت شناسایی نیز برای آنها صادر خواهد شد.

وی در خصوص اقدام دوم سازمان بسیج اصناف جهت کنترل بازار نیز گفت: شبکه مویرگی کاسبان امین در سراسر کشور شکل گرفته و در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز راه اندازی شده است که در این شبکه کاسبان مورد اعتماد و امین شناسایی و کالا های ستاد تنظیم بازار از جمله گوشت، روغن، برنج، شکر و سایر اقلام اساسی توسط این کاسبان با نظارت بازرسان افتخاری بسیج اصناف در بازار استان توزیع و بدست مصرف کننده می رسد.

سعادت به تفاهم نامه ۱۳ ماده ای بین معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان بسیج مستضعفین که در قالب قرارگاه شهید امانی منعقد شده، اشاره کرد و گفت: در این تفاهم نامه به کارگیری و ساماندهی نیروهای مردمی در امر نظارت و بازرسی در بازار از مبدا تا مصرف یعنی تمام فرایند تولید، نگهداری و توزیع را شامل می‌شود.

وی ابراز داشت: این قرارگاه به نام شهید حاج صادق امانی مزین شده است و لذا نیروهای بسیج و نیروهای مردمی که از طرف سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان در امر نظارت و بازرسی به سازمان صمت و جهاد کشاورزی معرفی می شوند که به سامانه های مرتبط از جمله سیمبا (نظارت صمت سازمان حمایت )، سماسط( تامین جوجه یک روزه در مرغداری ها )، سمام ( مجوز راه اندازی مرغداری ها )، بازارگاه ( تامین نهاده مرغداری ها ) و سامانه ۱۲۴ گزارشات و شکایات مردمی دسترسی دارند.