امروز: جمعه, ۸ اسفند ۱۳۹۹ / قبل از ظهر / | برابر با: الجمعة 15 رجب 1442 | 2021-02-26
کد خبر: 104327 |
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱:۱۲ | ارسال توسط :
5 بازدید
۱۳۸
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

مگر شما نماینده استان نبودید؟ چرا از حق شهروندی فرزند استان که متعلق به بخشی از استان بود دفاع نکردید؟

فصلی نو- مسعود بویراحمدی


از همان روزی که چشمانش به آفتابِ اصیل دنا آشنا شد و ریشه هایش با بشار زلال وضوی عشق و مهر و خدمت گرفت؛ توانست با توکل بر خدایش و تکیه بر اراده اش در اوج جوانی رئیس سازمان برنامه بودجه استان شود و بعد یکی پس از دیگری پله های ترقی را طی کند تا با نام نیک و شناسنامه کهگیلویه بویراحمدی اش بر کوه دماوندِ تهران، زیر چشمِ زاگرسِ ایران، سایه بیندازد که کهگیلویه بویراحمد شاید وسعتش کوچک باشد اما نخبگانی دارد که عزت و اقتدار و توانایشان بر تمام ایران چون ابری بارانی خواهد بارید و از نعمتشان هر کویری را گلستان می کنند.
شاید آن روزها که دکتر تاجگردون به عنوان معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور بعد از دکتر ستاری فر گزینه ریاست سازمان قرار گرفت، اگر دست حمایت گری و زبان خوش و شیرین مصلحی وجود می داشت، میتوانست این فرزند دانا را بر کرسی که صلاحیت و شایستگی آن را می داشت، هدایتش کند؛ اما وقایع ناجوانمردانه و تخریبگر امروز، مانند همان سالها شکل گرفت تا تاجگردون، تنها در برابر آقای «برادران شرکاء »از رسیدن به کرسی ریاست سازمان باز بماند و در اوج شایستگی، به دلیل عدم حمایت نیروهای استانی در قدرت حذف شود.
اما این پایان راه نخبه هم استانی نبود؛ مرد اقتصاد دانی که سیاست را چون پیوستگی های پل بریم خوب می شناسد وارد عرصه سیاست شد و خود را در معرض انتخاب های ملت قرار داد؛ او که در سال ۸۶ به آغوش مردمش بازگشت، اگرچه در قلب آنان رای اول شد، اما سیاهی شب آرزوی مردمانش را با خود به خواب برد تا او همانند سالهای ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور، در عین مشروعیت و صلاحیت باز از رسیدن به صدر، دور شود؛ اما این پایان شاهانامه مردِ مو جوگندمی سیاست جنوب ایران نبود، آمد و باز خود را در کنار مردمش دید و این بار نداهایی که فرزندشان را صدا می زدند آنقدر عظیم و باشکوه و مقتدر بودند، که حتی سیاهی شب هم در برابر اراده پرستوهای مهر و صلح و دوستی تسلیم شدند تا در بام نفت ایران، نام دکتر تاجگردون به عنوان نگینِ تاجِ وکالت ملت در بهارستان ظهور کند و بدرخشد!
بالاخره مرد خوش رو و لبخند به لب و دانای لر، جامه خدمت به تن کرد و آنقدر پول و بودجه و انگیزه به جای جای استان، خاصه گچساران و باشت تزریق کرد که بعد از سالها لبخند بر لبان خشکیده پیرمرد باباکلانی و اشک شوق بر چشمانِ کم سوی مادر لیشتری و شوق زندگی در نفس های گرم مرد قشقایی نشین خوش قلب، نشاند تا ماحصل حضور دکتر تاجگردون در مجلس و ریاست بر کرسی کمیسیون برنامه و بودجه کشور، تغییرات مثبت در استان به ویژه گچساران و باشت باشد.
وقتی به سیل افتتاحیه ها، بهره برداری ها، کلنگ زنی های که در حوزه انتخابیه دکتر تاجگردون می اندازیم، آنقدر طول خدماتش گسترده است که شاید بتوان به عنوان نمونه به زیرگذر درون شهری گچساران اشاره کرد که کاری را که پیشینیان در کلام و بر روی کاغذ هم نمیتوانستند اجرا کنند، مرد دانا و قدرتمند و پاک دست لر که فرزند همین دیار بود، توانست بدون شعار، اما با لبخند و جدیت و اراده در عمل به اجرا و بهره برداری کامل برساند.
که چهار خطه کردن جاده ترانزیتی محور باشت-گچساران-بهبهان تا پل خیراباد، اجرای بافت فرسوده گچساران، تخصیص قیر رایگان برای شهرداری های استان، احداث زمین های چند منظوره ورزشی در حوزه انتخابیه از محل اعتبارات نفت، اجرای طرح هادی در روستاها، برطرف کردن مشکل آب رسانی در روستا، گاز رسانی روستاها،طرح های بزرگ آبرسانی به اراضی دشت امامزاده جعفر،دشت خان احمد،باشت و دشت لیشتر و ده ها خدمت مانا و ماندگاریست که از غلامِ مردم در تاریخ به یادگار گذاشته شده است و البته این مردم نیز قدر شناسِ خدماتِ فرزند اصیل و شریف خود نیز هستند.
اما آقایان؛ حسینی، هدایت خواه و خورشیدی!
شماهای که امروز مدعی پاک دستی در کشور و استان هستید و امروز به عنوان پرچم دار مبارزه با فساد خود را قاضی و دادستان و دادگاه این روزگار ناپایدار می دانید؛ نیک می دانید اگر به گذشته شما رجوع کنیم و موضع گیری ها شما در مورد مبارزه با مفاسدی که در کشور وجود داشته را بررسی کنیم، شما هیچ کارنامه درخشان و قابل اتکایی از خود در نگاه مردم ندارید؟
امروز بهترین زمان برای ارائه گزارش از عملکرد و رفتارهای به ظاهر خالصانه شماست که آیا رفتارهای این روزهای شما برای رضای خدا بوده است یا برای تامین منافع سیاسی و بر اساس تسویه حساب های حزبی ریل گذاری شده است؟
شماهای که امروز بر دکتر تاجگردونی که از سد شورای محترم نگهبان گذر کرده است، همان شورایی که نگهبانِ قانون اساسی و میراث خمینی کبیر است، حمله می کنید و از فرو کردن دشنه حسادت و خنجر تنفر به قلب این فرزند محبوب استان و جنوب ایران، لحظه ای درنگ نمی کنید که حتی در زمان قبل و حین انتخابات علیه این مردِ آرام اما پر شور و شعور سند سازی می کردید و همه آن کاغذ های کاهی و باطله را را به ان شورای محترم ارسال می کردید تا با ناجوانمردی تمام عرصه رقابت را از رقیبی اصیل، قدرتمند و متخصص و شایسته خالی کنید اما دستانِ امانت دار و چشمان تیزبینِ شورای نگهبان بر کاهی بودن این سند های دست ساز مهر باطل و بر سلامت و شرافت و نجابت و پاک دستی غلامِ نجیبِ مردم مهر تایید زدند تا رای مردم به تاجگردون رای به صحت سلامتی مردی باشد که از آتش خشم شما با لبخند عبور کرد و عزیزِ استان و ایران شد.

اما شهوت قدرت طلبی شما فروکش نکرد تا شماها باز هم دست از تنفر ها و حسادت هایتان بر ندارید و چون نتوانسته بودید در میدان رقابت با فرمانده قدرتمند، مبارزه کنید تصمیم بر آن گرفتید تا در یک عمل ناجوانمردانه همه آن داستان های گذشته را مجددا راجع به اعتبار نامه ایشان در مجلس شورای اسلامی وارد کنید تا استان را برای بار سوم وارد حاشیه و نسبت به فردی که در ۸ سال گذشته نشان داده است منشا خیر و برکت برای استان بوده است، سنگ اندازی نموده و اقدام به حذف ایشون از کمیسیون برنامه بودجه و سپس از حضور در مجلس کنید؛ اما باز شورای محترم نگهبان با چشمان تیز بین و دستانِ پاک امانت دارش، تمام این دسیسه ها را نقش بر اب کرد تا مشخص شود تاجی که بر سر غلام این مردم است، حاصل مشروعیت رای مردمیست!
اما آقایان حسینی و هدایت خواه و خورشیدی!
امروز شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید چرا مبارزه شما با فساد از مرز های استان فراتر نمی رود و از خود زنی فرزندان استان خارج نمی شود؟
چرا شما در هیچ دادگاه فساد ملی چون فساد آقای طبری موضع گیری نمی کنید؟
چرا در مورد فساد اسد بیگی در هفت تپه خوزستان صدای از جسم بی تاب شما که گویی وکیل این مردمید شنیده نمی شود؟
چرا در فساد گروه آریا که بزرگترین فساد تاریخ در دولت همفکر و همراه و هم راز شما بود هیچ واکنشی از خودتان نشان ندادید؟
چرا تیغِ تیزِ ناجوانمردانه-یتان را بر تنِ رنجور و نجیب فرزندان این استان می خراشید؟
ایا از ذبح کردن توانایی فرزندان این استان فارغ از رنگ بندی های سیاسی، لذت می برید؟.بردار کشی تا کی؟
چه میراثی و چه هدیه ای و چه شیرینی در پی برادر کشی به شما وعده داده اند، که حا​ضر شده اید تاج استان را بشکنید و بر سر خود کلاه انگلیسی یا حنای هندی یا کت زمستانی بنشانید؟
شما باید به این مردم پاسخ دهید و فرصت های که مردم در روزگاری که نعمت و فراوانی در دوره وکالت شما در کشور وجود داشت را اکنون برشمارید و بگوئید حاصل حضور شما در قدرت کشور چه دستاوردی تاکنون برای استان داشته است؟ که به زودی در این باب روشنگری خواهد شد!
و اما روی دیگر سخن ما با نمایندگان جدید استان، آقایان دکتر روشنفکر و حاج آقا موحد است:
شما در این بزنگاه تاریخی در کجای این شطرنج قدرت حضور داشتید؟
در موضوعی که ذهن کل کشور و استان را به خود درگیر کرده بود؛ شما چه کارنامه ای از خود بر جای گذاشته اید؟آیا خود اهرم فشاری بر ایجاد این حذف غیراخلاقی بودید؟
آقایان روشنفکر و موحد!
شما در گام اول به عنوان وکیل شهرستان های حوزه انتخابیه خود و در گام دوم به عنوان نمایندگان استان و سپس در گام سوم به عنوان صدای ملت تعریف می شوید، حال پاسخ دهید چرا در برابر ظلمی که بر فرزند استان به ناحق روا شد، سکوت کردید و هیچ واکنشی از خود نشان ندادید؟
چرا هیچ اقدام مثبتی از سوی خود انجام ندادید؟ آیا قدرت اینچنین چرب و مست است که حاضر شده اید از شهد ِشکستن غرور تاجگردون بنوشید تا کام صاحبان قدرت غیر لر را شیرین کنید؟
آقای روشنفکر؛ شما تازه کارِ مجلس که به شفافیت آرا اعتقاد دارید چرا شفاف نمیگوید که آیا مخالف تاجگردون بوده اید و از حذف ایشان لذت میبرید یا خیر؟ چرا با مردم شفاف و صادق نیستید؟
چرا به تاجگردون شفاف نمی گوئید: «جمع کن بساطت را؟»!
مگر شما نماینده استان نبودید؟ چرا از حق شهروندی فرزند استان که متعلق به بخشی از استان بود دفاع نکردید؟
این سکوت و خاموشی مطلق شماها چه پیغامی برای جامعه دارد؟
آیا غیر از این است که حتی اگر نگوییم در نیتتان، بلکه شما ها در رفتارتان دوست داشتید که تاجگردون حذف شود و در غیاب این مرد تنومند و بزرگ، میدان دار انتصابات استان شوید و در حوزه انتخابیه یتان بی رقیب گردید!
تاریخ گواهی خواهد داد که شما در پی حذف تاجگردون نبودید بلکه شما در پی حذف حقوقِ مردم شریف گچساران و باشت، جوانان بویراحمدی، دهدشتی، بهمئی، چرام و لنده و دنا و مارگونی و قشقایی بودید؟
شما با این مردمی که تاجگردون را نگین نام و رای خود کرده اند مشکل دارید ولاغیر!
شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید که چرا در قبال این موضوع که یک موضوع استانی و حیاتی بوده است و در حقیقت پاک دستی فرزندان نیک سرشت و خوش فطرت و امانت داری استان را نشانه رفته بود؛ سکوت پیشه کردید؟!
که البته سکوت شما در حقیقت همراهی با کسانی بود که با اعتقاد بر شرافت، توانایی و شایستگی فرزندانِ نخبه استان، در پی حذف آنانند.
ولی زمستان میگذرد و روسیاهی آن به زغال می ماند و اگر تا دیروز تاجگردون رقیبی متخصص و توانمند و دانا و مردمی برای آقایان حسینی، هدایت خواه، خورشیدی، موحد و روشنفکر بود از فردا تاجگردون علاوه بر همه آنچه که نوشته شد، رقیبی پاک دست و نجیب برای شما و تاریخ در کنار مردمش که به وسعت ایران است، خواهد بود.

مسعود بویراحمدی

منبع خبر ( ) است و فصل جنوب در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 09173410495  پیامک بفرمایید.
لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسطفصل جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید

  تعداد نظرات منتشر شده: 138
  1. نویسنده :محنایی

   اخ و بخت روشنفکر که مات و مبهوت ایمونه

   1. نویسنده :ابوذری

    آخ وبخت خوت وعسکر که چرت وپرت ایگی
    😀😀😀😀

    1. نویسنده :سپه وند

     درود بربزرگان شورای نگهبان که عدالت را برگزیدند ، درود برتاجگردون پاکدست ودرود برمسعود بویر احمدی که ندای حق طلبی را سر زد

    1. نویسنده :ناشناس

     برادران دلاویز؟؟؟

   1. نویسنده :صادق

    آخ وبخت خوت

   1. نویسنده :یوسف

    سلام احسنت به غیرتت برادر

    1. نویسنده :سوق

     توهم اینقدرسی خوت ول گویی نکن همه نماینده ها وصاحب نظران بدن غیرازتاجگردون

   1. نویسنده :ناشناس

    ب. وم…مات مبهوت هستن که داری چاپلوسی ولیس میزنی برای تاجگردون …… خوشحال بشوند

  1. نویسنده :شهروند

   آقای تاجگردون دکتر نیست. لطفا پسوند دکتر را بردار آقای بویراحمدی

   1. نویسنده :عبدالحمید خالدی برهنه

    سلام مگر کوری و کر هستی که دکتر که هیچ پروفسور هم در وصفش کم است من از چهارمحال و بختیاری شهرستان لردگان هستم خدا را گواه میگیرم که ما لرها هیچ وقت نتوانستیم یکی که خوب و با ارزش هست ودر کشور ارزش و اقتدار لر ها را بالا میبرد حمایتش کنیم از بس که حسود و نظرتنگ هستیم و همیشه وقت مردان دلیر و رشید لر را با دستهای پر از کینه و حسادت خودمون خوار و ذلیل کردیم آقای تاجگردون مردی شریف نه اولییشه و نه آخری بدبختیم ماها

    1. نویسنده :صادق

     جمع کن بساتو،چقد برات کارکرد که اینقدسینه چاکشی؟؟؟به یقین یاایمانت ضعیفه یاپول خوبی نصیبت شد.

     1. نویسنده :ناشناس

      سلام شما با این تفکر افراط وتفریط که دارید نمی توانید حقیقت را بپذیرید من نه ایشون دیدم نه رفت واحدی دارم فقط همین که برنامه هایی که در صدا و سیما داشت و صحبت میکرد اونهایی که ادعاشو ن میشد از با مناظره با ایشون کم میآوردند مگر خانواده شهدا نیستند آقای تاجگردون شما تندروها کی را قبول دارید ببین چقدر از لحاظ فرهنگ و تفکر عقب هستید که نتوانستید با یک نفر که خط و مشی او با شما نیست اینجور رفتار میکنید

    1. نویسنده :امیر

     برادر من کسی که با شایستگی عنوان
     دولتی بگیره باعث افتخاره همه ما ایرانی
     هاست ولی کارنامه این آقا نشان میده اگر
     حتی برا یه شما لر هایه عزیز کشورمان
     کاری کرده باشه حسابی این آقا از رانت و
     تاسیس چندین شرکت و گرفتن وام ها یه
     سنگین فعلا باید پاسخگو باشند

    1. نویسنده :ناشناس

     حاشا به عقل کمت!!!
     هرچی سر شماها بیاد،حقتونه!

    1. نویسنده :یوسف گرامی

     سلام و درود بر شما برادر لر غیرت ، امیدوارم از همه عزیزان لر چه چپی چه راستی روزی بفکر ابادانی این خطه باشیم نه اینکه بفکر پایین کشیدن ادم های که افتخار این خطه هستن ، امیدوارم بجای هر مسلئه کلیشه ای بفکر دست برادری به امسال جناب اقای تاجگردون و عمرا ابادانی بزنیم نه اینکه بفکر تخریب ایشون … متاسفانه بعضی ها شاید واقف نباشن اما بدونین با پایین کشیدن جناب دکتر تاجگردون تیشه به ریشه سرمایه استان و حق مردم لر زدیم ، به والله جناب اقای تاجگردون هیچ منفعتی به شخصه برای بنده یا خانواده بنده نداشته ولی میدونم ایشون از دفاع حق خطه های همجوار و استان خودمون هیچ وقت دریغ نکرده و نمیکنه به امید درک صحیح و برداشت های مثبت از طرز فکر و غیرتمان ، ایام به کام

     1. نویسنده :علی

      ((والله علیم بذات صدور…))
      خدا به آنچه در دلها میگذرد آگاه است
      اگه تخلفات وارده به آقای تاجگردون اثبات و محرز گردید که وای بر او
      وگرنه وای بر کسانی که بر او تهمت زدند…

    1. نویسنده :ناشناس

     درود بر شرفت ای لرتباربا غیرت دکتر تاجگردون افتخار ماهمه لرها است لعنت خدا بر دشمنانش و بر افراد کوتا فکر حسود و وطن فروش که باید گفت همین افراد بودن که جلو پیش رفت لرها را گرفتن در قدیمم بود خدا خارو ذلیلشون بکن

    1. نویسنده :ناشناس

     این خصلت دیرینه ی ما لرهاست.بردار کشی رسم دیرنه ی ماست.گیرم که هر چی گفتن درست بود.باید خوشحال بود که ما لر زبانها هم یکی رو داریم که همقطار بقیه شده.واز قافله ی چپاول عقب نموندیم.کاششششش شهر من بهبهان تاج گردون داشت

    1. نویسنده :رضا معتمد آریا بهداروند از کرج

     زنده باد

   1. نویسنده :ناشناس

    فکر کنم کر وکور و لالی که نمی تونی ببینی و بشنوی و حرف بزنی که دکتر که هیچ پروفسور هم در وصفش کم است من از لردگان چهارمحال هستم

    1. نویسنده :علی

     تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

   1. نویسنده :ناشناس

    مجلس پر از افراد بیسواد با مدر ک دکتراست مخصوصا سرداران …..که همه شون مدرک دکترا را یدک می کشند

   1. نویسنده :بنگرو

    شما خودتان را به همین جملات دلخوش کنید

  1. نویسنده :S,R

   من حوزی که ماهی(تاجگردون) نبو قربک(موحد و روشنفکر) سپه سالاره

   1. نویسنده :فرهنگی

    خیلی حرف میزنید ،همش تا موقع رای گیری خوبن بعدش هیچکس نمیشناسن ،بجز یه قدرت طلبی که ده برابرسودشون باشه ،یعنی اینهانماینده نیستن ،منفعت طلبان مملکت ان

  1. نویسنده :صادق

   من حوزی که ماهی نبو قربک سپه سالاره…

   قابل توجه اقایان روشنفکر و موحد که با حذف اقای تاجگردون میخوان خودشون رو بالا بکشن. واقعا برای این سکوتتون متاسفم…

  1. نویسنده :لرپاپتی

   تاجگردون عاری از تخلف نیست و با لابی گری تاییدشد ولی هرچه باشد فرزند زاگرس است براش آرزوی موفقیت دارم .جنازه اش صدشرف به پادشاهی امثال هدایتخواه و خورشیدی و حسینی و اون ریش قرمز چچنی داره

   1. نویسنده :ایرانی

    حیف وصد حیف که کی را باچه کسانی مقایسه میکنی
    افراد پاک ونجیب
    انقلابی
    تاجگردون تومجلس هم باشه
    مهره بی خاصیته
    مثل قبل بها بهش نمیدن

   1. نویسنده :ناشناس

    اعتبارتاجگردون لشکری هست که تا پای جان از آرای خود صیانت خواهند کرد،، اگر این مجلس اعتبار داشت یه اختلاسگر رئیس مجلس نمیشد،، حالا هم که این طور شد افراد خدمتکار ملت باید اذیت بشن

   1. نویسنده :ناشناس

    جد و آبادت چچنی هستن بیشعور

  1. نویسنده :اسکندر یونان را ما راه بستیم

   مَردیم و با مردانگیها آشنائیم
   فرزند آریو برزن از کوه دنائیم
   اسکندر یونان را ما راه بستیم
   ما از نبرد و حادثه بیرون جستیم
   یاد نبرد سخت تنگ تامرادی

   احسنت به این قلم شیوا و رسا که حرف دل همه مردم استان را با تیزبینی ، محترمانه و محکم بیان نموده اید. آقای مسعود بویراحمدی شیر مادرت حلالت و برای شما آرزوی صحت و سلامت داریم

  1. نویسنده :سی یوسف

   بنده آقای تاجگردون را نمی شناسم اما فرزند لر زبان ولر نشین هست نماینده بخشی از قوم بزرگ واصیل ما لرها هست واقعا در دوران نمایندگی خود کار های بسیاری انجام داد حالا هر تهمتی که بهش می زنند چه درست باشد چه غلط خواهشا کسانی که سواد سیاسی واقتصادی ندارن از دیوار بقیه بالا نروندآقای تاجگردون فرزند لرهاست حالااین تهمت های که به ایشون می زنند به فرض درست هم باشن (که انشالله نباشن) از دیگر اقوام یاد بگیریم که چطور از فرزند خود در همه شرایط حمایت می کنند قسم می خورم اگر تاجگردون یه ترک یا عرب بود حرفش هم بالا نمی آمد

  1. نویسنده :کدخدا

   آخ تا قیومت سی آغی بیراحمدی و …. مالی یلش. ککا بره نون بازوته بخه نه نون خایه مالی.خخخ

  1. نویسنده :کل خسرو

   ضمن عرض سلام و آرزوی .روزی که تمامیه صاحبان رسانه کلمه دروغ رادرمورده نماینده مردم یاهرشخص دیڱری،را ازرویٓ ڪـــــــــــینه ورزی یا هرموضوعی ڪہ باسرنوشت یک انسانه محبوب آنهم باروبه روای باآبرویه یک ملت ویایک خانواده مواجع باشد بیان نکنند …خوبیت ندارد ورسانه رابی اعتبار،خواهد کرد

  1. نویسنده :ناشناس

   سلام فقط تاج یک …. است مثل گرگ گرسنه

  1. نویسنده :ناشناس

   رشد وموقعیت و تواناییهای تاجگردون باعث برافروخته شدن شعله خشم و حسادت بعضیها شده ولی تاج افتخار مردم بویراحمد همچنان پایدار و دوست داشتنی است

  1. نویسنده :مهرداد

   اون آقایی که گفته تاجگردون دکتر نیست باید تو نطفه خودش که باید لر باشه شک کنه .. بهتره آزمایش بده 😂
   تاجگردون از دکتر و القابی که پسوند و پیشوند خرمغزو خرفهم هایی مثل ستار و قدرت وووو فراتر رفته
   افتااااااااد ؟

   1. نویسنده :صادق

    هم اینکه شما با این لحن با متانت و سنجیده طرفدارشی …فبها

  1. نویسنده :دژخم

   جمع کن بساطت را.
   مردم تو را شنافتند.

  1. نویسنده :ناشناس

   چیزی بهت داده ک این طوری تمجید میکنید نیست جناب مستعار بویرامدی

  1. نویسنده :مراد

   احتمالا روشنفکر اصلا در جریان نیست

  1. نویسنده :ناشناس

   تاجگردون نوروزعلی را از حوزه باشت گذاشت مسول برنامه و بودجه باشت و سهم حوزه کهگیلویه و چهاروسا و بهمئی را چاپید این هنره، آقای پاچه خوار لطفا کمتر،اصلا فهمیدی چی گفتی!

   1. نویسنده :بنگرو

    آقای ناشناس یکم ادب خوبه تا مطلع نیستی سکوت جایز هست. در یک طرح سوری از زمان احمدی نژاد سالانه یک میلیارد برای آن طرح میزاشتن و هاپولی میکردن زمانی که دکتر نوروزی فهمید با توصیه دکتر تاج گردون نماینده پرتلاش و سخت کوش شهرستان گچساران و باشت به طرح های دیگر بهمئی اختصاص پیدا کرد.

  1. نویسنده :عبدالحمید خالدی برهنه

   سلام مگر کوری و کر هستی که دکتر که هیچ پروفسور هم در وصفش کم است من از چهارمحال و بختیاری شهرستان لردگان هستم خدا را گواه میگیرم که ما لرها هیچ وقت نتوانستیم یکی که خوب و با ارزش هست ودر کشور ارزش و اقتدار لر ها را بالا میبرد حمایتش کنیم از بس که حسود و نظرتنگ هستیم و همیشه وقت مردان دلیر و رشید لر را با دستهای پر از کینه و حسادت خودمون خوار و ذلیل کردیم آقای تاجگردون مردی شریف نه اولییشه و نه آخری بدبختیم ماها

  1. نویسنده :شهروند

   عجب بازاری درسته شده شما دقیقن همان کاری را کردی که تاجگردون و طرفدارانش می کردنند همه کاراها از گذشته تا حال یکجا مصادره فرمودید به اسم یک نفر یا شما توی این شهر نبودید یا چشم روی واقعیت بسته اید چرا اعتقاد دارید هیچ کس برای گچساران کاری نکرده فکر کنم این متن را خود آقای تاجگردن تنظیم کرده.

   1. نویسنده :ناشناس

    نگران نباش این نظر مردمه شماهم معلومه یه کینه داری از دکتر که این حرفارو می زنی

   1. نویسنده :صادق

    صدرصدشک نکن.مشتی اجیرخوارپول گرفتن ودارن براش مثلاسنگ تمام میذارن.ای بی خردسفله به هوش باش که تاکی جیره خواره خان زاده هایی

    1. نویسنده :ناشناس

     خانها یه اصالت و ریشه ای دارند فکرکنم شما تازه به دوران رسیده ای هیچ فرهنگ و آداب زندگی کردن را بلد نیستی

  1. نویسنده :جهان شکوهی

   درود بر قلم شما که اینچنین زیبا نوشت و این گونه واقعیت ها را برملا ساخت، آری جناب دکتر تاجگردون تنها نماینده با سواد، با تجربه و قدرتمند استان است و با کارهایش خود را برای شهرستان های حوزه انتخابیه، استان و کشور معرفی کرد و رقیبان و دشمنان تاجگردون همیشه در مقابل افکار عمومی، شکست خوردگانی بیش نیستند.

  1. نویسنده :ملک

   درود به دکتر روشنفکر ایشان پاک دست ومومن است فلذا دکتر تاج گردون هم اعتبار نامه اش درست بشه دیگه حناش رنگی نداره

  1. نویسنده :سید الهاشمي

   خدایی چقدر گرفتی که توهمات خودت در مورد دزدی چون تاجگردون که بخاطر نوکری لاریجانی به مقام و منزلت رسیده بنویسی؟ حیف از زبان فارسی که در مورد امثال تاجگردون استفاده شود حیف از جملات زیبای فارسی که امثال تو برای پاچه لیسی بکار بگیرند. تاجگردون اگر هم اعتبار نامه اش تایید شود بعداز اتمام نمایندگی مجلس محاکمه میشود و به اشد مجازات محکوم میشود. تاجگردون و تاجگردون ها بودند که با طرفداری از امثال شیخ متقلب حسن روحانی نادان باعث شدند مردم فریب بخورند و ۸سال در عذاب زندگی کنند. بیا فامیل بویراحمدی را بردار مرد بویراحمدی پاچه خواری نمیکند شاید تو هم از دشت باوی خوزستان اومدی و فامیل بویراحمد را برگزیدی وگرنه بویراحمدی پاچه خواری نمیکند…..

   1. نویسنده :ناشناس

    تاجگردون اعتبار نامش رد میشه و فتنه تمام میشه

   1. نویسنده :امیر

    آفرین و هزاران آفرین به سید الهاشمی چقدر
    دریافت کردی شخصی که حتی نفس کشیدنش متعلق به این مردمه و اونوقت انقدر کاره خلاف قانون انجام داده چنین زیبا
    از این آقا تعریف میکنی هیچ و شروع میکنی
    به کاشتن تخم ترک و لر و کرد و عرب و عدم.
    لازم نیست شما انقدر شاعرانه در این مورد
    بنویسید و فقط مسائل منفی ایشان را در کنار
    مثبت می نوشتید و قضاوت را به مردم فهیم
    لر و ایران می سپردید

   1. نویسنده :وحید

    افریین به شما.
    پاچه خواری و چاپلوسی از جمله جمله ی این مسعود بویر احمدی میبارید.

   1. نویسنده :ناشناس

    خانها یه اصالت و ریشه ای دارند فکرکنم شما تازه به دوران رسیده ای هیچ فرهنگ و آداب زندگی کردن را بلد نیستی

   1. نویسنده :ناشناس

    شما چقدر مغرور هستی که داری به هموطن های دیگر توهین میکنی یقین خودت از اون آدمهای بی رگ وریشه ای که داری به خوزستانی ها توهین میکنی یا لر نیستی یا بویی از انسانیت نبردی مرگ بر افراط و تفریط

  1. نویسنده :بویراحمدی اصلاح طلب

   احسن براین قلم
   علیرغم انتقاد داشتن به بعضی ازعملکرد اقای تاجگردون،دراین موضوع ایشون مظلوم واقع شد
   وافرادی که خودراانقلابی میدانند دنبال تسویه حساب سیاسی بودند ولی تیرشان به سنگ میخورد .
   ودراین آزمون دونماینده دیگر استان ومنتقدین تاجگردون(هدایت،خورشیدی وحسینی) دراین امتحان مردود شدن

   1. نویسنده :ناشناس

    آقا تمام نمایندگان این استان بی عرضه و…

  1. نویسنده :ناشناس

   دکتر روشنفکر چکار کنه به نظرت بیاد از یه رانت خوار ومفسد اقتصادی که مدرکش هم قلابی هست دفاع کنه به نظر میرسه باید به شما گفت جمع کن بساطت رو جناب سردبیر خیلی دیگه داره درمورد روشنفکر پاتواز گلیمت بیرون میذاری

   1. نویسنده :ناشناس

    چاله میدون نیست که تهدید میکنی.

  1. نویسنده :ناشناس

   بحث اینه این آقا…کرده کل کشورازش متنفرشدن به بقیه چراربطش میدین زورتون میادهادارین میترکین بعععله حقشه

   1. نویسنده :ناشناس

    هر کسی از تاجگردون دفاع میکنم مطمئنن شریک دزدیهاش وبخروبخوراش هسته دلیل نداره که کسی از یک دزد که خودش وخانوادش دزد هستند تعریف وتمجید کنند وبدش حالا در این قضیه چه ربطی به روشنفکر داره کسانی که بر علیه تاجگردون در استان حرف زدند دکتر هدایت خواه وآقای حسینی بودند

  1. نویسنده :ناشناس

   واقعآ نمایندگان استان بی عرضه اند وگرنه به همرا تاجگردون از مجلس استعفاء دهند

   1. نویسنده :یوسف مجیدی

    مگه دعواس؟ مگه گرو کشی؟ عصر حجر نیستیم که.

  1. نویسنده :پیشوا تهران

   درود بر دکتر تاج گردون
   انشالله با حمایت دکتر روشنفکر و سناتور استان روز به روز بهتر خواهد شد
   یوسف گم گشته باز آید به کنعان غم مخور……

   1. نویسنده :علی

    برو بینم

   1. نویسنده :بی طرف سیاسی

    با این حرفت یاد اون ضرب المثل قدیمی افتادم که میگه؛ خوم نه چیم اما دومای خوبی دارم.

   1. نویسنده :امیر

    بهتره به جا یه درود به تاجگردون بگی عزیزم
    درود به فساد و ارتشا و ژن برتر. ما خودمون
    ما حمایت آشکار از این گونه اشخاص راه را
    برا یه افراد دیگر هموار می کنیم. تاجگردون
    که سهله اگر خوده قالیباف هم موردی داشته
    باشه باید جواب بده. جا یه شک برانگیز در
    و مورد آقای تاجگردون اینه که ایشون حرفی
    برا یه دفاع از خود نمیزنن من لر نیستم و ترک هستم ولی به این اعتقاد دارم هر کس
    شایستگی انجام بهتره کار برا یه مردم رو داره
    باید در مجلس باشه

  1. نویسنده :ناشناس

   متاسفانه این یادداشت در جهت دفاع از یکی از بزرگترین رانت خواران یکصد سال اخیر است.

   1. نویسنده :بنگرو

    شما خودتان را به همین جملات دلخوش کنید ، تا کور شود هر آنکس که نتواند دید

   1. نویسنده :صادق

    احسنت درودبرشما

   1. نویسنده :ناشناس

    بهترین نمایندگان مجلس در کشور تاجگردونه

   1. نویسنده :ناشناس

    کسی که دردست کدخدا وخان بوده از این بهتر نمیشه وامروز هم شاه دزدان هسته وبعضی بهش افتخار میکنند

  1. نویسنده :ساسان

   سلام آقای بویراحمد…. من شخصا آقای تاجگردون را دوست دارم … لازم است به چند نکته اشاره کنم اولا در زمان دولت اصلاحات یه شرایطی برای آقای تاجگردون بوجود آمد که ایشان توانستند از فرصت استفاده کنند دراین شکی نیست که در مجموع برای استان خوب بودند ولی ایشان همه اون چیزای که بیان کردی در گچساران هزینه کردند که با عدالت محوری استانی مغایرت داشت. دوما از نامه ای که جمعی از اصولگرایان استان در این چند روز اخیر بر علیه آقای تاجگردون منتشر کردند همه ماها ناراحتیم ادب واخلاق وغیرت حکم می‌کرد که نامه ای بر علیه آقای تاجگردون نزنند.وما با این عملکرد اصولگرایان سخت مخالفیم. سوما برادر عزیزم فرمودی سکوت دکتر روشنفکر… قطعا حضرتعالی آیین نامه های داخلی مجلس را مطالعه نکردی ونمیدانی… ومطمنم از روحیات وشخصیت دکتر روشنفکر بی اطلاع هستی آقای دکتر روشنفکر فردی دلسوز ودرعین حال شجاع هستند بنده چند روز پیش هم کامنت گذاشتم قطعا سید بزرگوار حاج آقای موحد و دکتر روشنفکر در جاهای که لازم بود از آقای تاجگردون حمایت کردند.. در این قسمت شک نکن… ضمنا تو انقد از آقای تاجگردون تعریف وتمجید کردی که شخصیت ایشان را خدشه دار میکنی.. وسفارش آخر حتما یه جلسه دوساعته درکلاس درس اخلاق ومنش دکتر روشنفکر شرکت کن ودر آخر همه ما برای آقای تاجگردون دعا میکنیم که مشکلی برای ایشان پیش نیاد وهمچنان به خدمت به کشور عزیزمان ایران اسلامی مشغول باشند. انشاالله

  1. نویسنده :ناشناس

   تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها خداوند پله ی ترقی را براانسانها هموار می‌کند تا آنها را آزمایش کند که چطور از این پله ها استفاده کند برادر جناب تاجگردون نماینده ی درباری بود ن نماینده واقعی مردم شاید برا عده خاصی هم نماینده بود اگر چیزی به این استان آمد حق واقعی مردم بود که بازهم این حق از طرف دولت بی تدبیر محقق نشد ایشون هم نبودی باید حقشون گیر میومدازکجا آورد که حالا به کجا رسید

  1. نویسنده :مهدی

   تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها خداوند پله ی ترقی را براانسانها هموار می‌کند تا آنها را آزمایش کند که چطور از این پله ها استفاده کند برادر جناب تاجگردون نماینده ی درباری بود ن نماینده واقعی مردم شاید برا عده خاصی هم نماینده بود اگر چیزی به این استان آمد حق واقعی مردم بود که بازهم این حق از طرف دولت بی تدبیر محقق نشد ایشون هم نبودی باید حقشون گیر میومدازکجا آورد که حالا به کجا رسید

  1. نویسنده :بندر دیلمی

   اقای تاجگردون مزیتهای پر شماری داره
   اما تنطیم این متن بیشتر فرمایشی بنظر می رسه
   جریانات اخیر هم به مرگ گرفتن برای راضی شدن به تبه

  1. نویسنده :رها

   از چهرش هزار گناه کبیره می باره😅

  1. نویسنده :فرخ

   تاجگردون ده برابر کاری که میکرد دزدی میکرد .دزد آخر باید گرفته میشد بقیه دوستانش هم بعد از پایان این دولت گرفته میشن.مملکتو به غارت بردن

  1. نویسنده :پیام

   بدبخت مردم مظلوم لر که همیشه قربانی سیاست سیاسیون و رسانه های خودفروخته میشوند.

  1. نویسنده :سید عباس

   عزیزان چقدر برای هم نوشابه باز میکنید خسته نشدید اقای تاج . گردان . خسته نشدی این همه سال بودی این دوره نباش برو بکارهای عقب افتاده ات برس . دیگران را شاخ نکن خودتم خسته نکن …… مجلس چی داره که حاضرید همه چیزتان را گرو بگذارید …. که معمولا بازنده اید

  1. نویسنده :ایرانی

   سلام، از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها، آقای تاجگردون حتما یه کار خطایی کرده که نمایندگان و بقیه مردم اینجوری پاش وایسادن، همین نحوه حرف زدنش با خبرنگارا مشخص میکنه خیلی به خودش غره شده و احساس میکنه رییس کمیسیون بودجه شدن مساویه با چاپیدن و تخصیص بودجه مملکت به حوزه انتخابی خودش

  1. نویسنده :علی

   برو بینم

  1. نویسنده :سید

   سلام چرا به جان هم می افتید شما همگی ایرانی هستید اگه این آقا خلافی هم کرده دستگاه قضا خودش رسیدگی میکنه کی به حرف من تو گوش میکنه

  1. نویسنده :فرخ

   اونوقت که همین تاجگردون مدیران استانی را به خاطر حزب بازیش قلع وقم میکرد باید به فکر چنین روزی بود .هر کی رو میل خودش بود مدیر میشد.روزگار همینه میچرخه

  1. نویسنده :بهزاد

   سلام ضمن احترام به توانایی های آقای تاج گردون اما شما نقاط ضعفش آقای تاج گردون را مرقوم نفرمودید یکی از کارهای عجیب او سفرهای ممتد به کشور آمریکا که اکنون وار اوایل انقلاب با تحریم‌های ظالمانه علیه این ملت کشوررادرتنگنا قرار داد خود لرها کلامی دارند که میگویند ای حوس است یکیش بس است یعنی سفر به یک کشور یک بارش کافی بود دلیل این همه سفر به دیار شیطان بزرگ وله هدردادن ارز کشور جهت این سفرهای گران قیمت به چه قیمتی وچرا من منکر توانایی ایشون نیستم وازاقای نویسنده متن انتظار داشتم این همه تعریف و تمجید از آقای تاج گردون مگه میشه انسان نقاط ضعفی نداشته باشد من خود لرهستم اما قوم گرایی را اصلا بر نمیتابم مجلس مجلس شورای اسلامی ایران است نه مجلس فلان قوم وعشیره تا این ضعف را داریم پیشرفت مملکت محال است

  1. نویسنده :بهزاد

   لطفاً تعریف و تمجید غیر منصفانه مثل آقای دکتر سناتور از کسی نکنید اگر سواد دارید سناتور به کسی میکند که در مجلس سنا مثل مجلس سنا قبل از انقلاب که بیشتر انتصابی بود گفته میشود در انقلاب شکوهمند ایران تقریبا جای مجلس سنا را مجلس خبرگان رهبری که از طرف مردم برگزیده میشوند را گرفته و گفتن سناتور در ایران بعدازانقلاب منسوخ شده است و تازه سناتور درقبل از انقلاب به کسی گفته میشود که چند دوره متوالی دران مجلس حضور داشته.لر بی ترمز یک کمی فکر کن معنای سناتور رابپرس بعد بگو سناتورافتادیا نه افتاد

  1. نویسنده :فرهنگی

   بهترین موضع را موحد و روشنفکر داشتند.زیرا دلیلی نداشت قبل از شورای نگهبان و بررسی اتهامات وارده به آقای تاج گردون ، اینا کاسه ی داغتر از آش شوندو دفاع کنند.سکوت آنها هم دلیل بر حذف کسی نبود.این تفسیر همراه با تملق سردبیر است.

  1. نویسنده :کیارش

   واقعا برای سیاسیون گچساران متاسفم که نمیدانند مخالفان دکتر تاجگردون قصد تخریب شهر گچساران را دارند،اخر مگه نمی دانید امثال هدایت خواه،روشنفکر،موحد دلسوز شهر شما نیستند اینها دارند از آب گل الود ماهی میگیرند،از دست جناب آقای دکتر فرزند شایسته شهرمان به تنگ آمده اند در مقابل مرد اقتصاد کشور عزیزمان عددی نیستند مشتی بی سواد که باعث نابودی این شهر و استان شده اند

  1. نویسنده :ناشناس

   دوست من در طول تاریخ تعداد کمی بودند و‌هستند که با شرافت نان خواهند و نان خورند…
   تو این مدت خیلی ها با در خطر افتادن منافع زبانشان باز شده حرف های در ظاهر زیبا میگویند و‌منتشر میکنند …

  1. نویسنده :ناشناس

   دوست من در طول تاریخ تعداد کمی بودند و‌هستند که با شرافت نان خواهند و نان خورند…
   تو این مدت خیلی ها با در خطر افتادن منافع زبانشان باز شده حرف های در ظاهر زیبا میگویند و‌منتشر میکنند …

  1. نویسنده :الهه

   کاش صلاحیتش تایید بشه خیلی به کار استان میاد ،شخص پر نفوذ و با قدرتیه واسه هر کی بد باشه واسه استان خوبه

  1. نویسنده :ناشناس

   سلام گوساله اکنون در آخر بیت المال گاو شده است وبانک توحید برداشته تاجگردون واسه منطقه بیشتر از کل نماینده های ادوار گذشته تلاش کرده وصد حیف همه دزدی کردند اسمش را گذاشتند اختلاس اما تاجگردون همه بودجه را سرازیر کرد به طرف شهرستان خدا میداند مثل تاجگردون کسی نخواهد آمد ….دریغ است ایران که ویران شود / کنامپلنگان وشیران شود من درمورد کل نماینده های قبل اطلاعات دارم از اولین بهرام تاجگردون تا غلامرضا تاجگردون

  1. نویسنده :ناشناس

   درست تاجگردون لرهست امادرحق بویراحمدوکهگیلویه ظلم کردوفقط به دردوابستگانش خوردتیرخداصدانداره

  1. نویسنده :جهانتاب دهدشت

   با نام و یاد خدا..جناب آقای بویراحمدی یکطرفه به قاضی رفتن صحیح نیست…خیلی از مردم استان این روز ها نگران وضعیت جناب تاجگردون هستند و شک نکنید عده ای هستن که بیش از شما مشوش و آشفته خاطر هستند..شما اگر دوست دانایی بودین قطعا در این شرایط مته به خشخاش نگذاشته و وضعیت رو از این بدتر نمی کردید..در ضمن خود شما چرا سکوت کردید و بعد از اعلام شورای نگهبان مبنی بر در اختیار داشتن مدارک علیه جناب دکتر در زمان بررسی صلاحیت نامزدها و اعلام تکراری بودن اسناد توسط نمایندگان ، اقدام به انتشار مرقومه نمودید؟؟ اکنون که به نوعی شورا آب پاکی ریخت شما عرض اندام نمودین و این چیزی نیست جز تملق و خودنمایی…جناب برادر شما حتما حاج محمد موحد رو نمیشناسید که چنین گستاخانه ایشان رو فورا مجرم دانسته و حکم صادر می کنید..در وصف ایشون همین بس که مردم کهگیلویه چپ و راست و ثلاث و بویراحمد و تعصبات بیجا رو کنار گذاشته و قاطعانه ایشان رو روانه بهارستان کردیم و اجازه نخواهیم داد امثالهم سناتور کهگیلویه رو مورد عناد و بی احترامی قرار دهند..موحد شجاع،سیاس،مردمدار و محبوب خطه ی جنوب هستند.موحد محبوب خوزستان فارس و تمامی خطه جنوب هستن و در مرام ایشان دشمنی و کینه و رقابت ناجوانمردانه نکوهیده و بسی ناپسند می باشد….شما چه می دانید در این مدت ایشان در حال رایزنی برای دکتر تاجگردون هستند یا خیر…و رشته کلام دراز نکنم و به دید شما اگر دکتر تاجگردون اینک در جایگاه حاج اقا موحد بودند چه واکنشی نشان می دادند…برادر این موضوع رو بسپار به مردان سیاست که خود به همه چیز آگناهند…من الله توفیق

  1. نویسنده :ثمر

   خدایی تاجگردون واسه من وخانوادم کاری نکرد ولی پرستیژنمایندگی رو داره حسینی حتی بلد نیست فارسی هم صحبت کنه چطوری توقع داره بره تومجلس از حق وحقوق گچساران دفاع کنه حداقل تاجگردون سواددرست وحسابی داره

  1. نویسنده :ناشناس

   نگران نباش این نظر مردمه شماهم معلومه یه کینه داری از دکتر که این حرفارو می زنی

  1. نویسنده :ناپ

   جناب مسعود بویراحمدی، منم احترام آقای تاجگردون را دارم و چون سایر ملت از اینکه در بخشی از استان آبادانی ایجاد کرد خارج از اینکه سود و منفعت پیمانکاری هاش به جیب چه افرادی رفتند. خوشحالم. چون به این واقعیت که دزدی کلان و مولتی میلیاردی در این مملکت هیچ اشکال شرعی و قانونی ندارد چرا که،هرکه توانست وارد این چرخه شود از سایر بلیات مادی محفوظ است. آقا مسعود آنچه در باب خط زیر ابرو و لب زاگرس گفتی بجهت انشاء قشنگ بود، آفرین. اما متعجبم از فرهیخته ای چون امثال حضرتعالی که برای دفاع از آقای تاجگردون اقدام به حمله به سایر دزدی ها و دزدهای مملکت اسلامی میکنید که نقض غرض است. دیگر هیچکس از مقامات این مملکت نه از اتهام دزدی می ترسند ونه شهروندان درجه سه و چهار ی چون من و شما با گفتن حلوا دهانمان شیرین میشود. برای جناب دکتر تاجگردون هم نترسید که خودشان ابزار دفاعی محکمتری از مقالات دفاعی چون شما دارند. وقتی رئیس مجلسمان دکتر فرهیخته و ضدگلوله ای چون قالیباف است برای سایرین و دروغ هایی که پشت سرشان ردیف میکنند نترسید.

  1. نویسنده :معلم

   ماکه نمی تونیم بدون اطلاع ومدرک درمورد فردی قضاوت کنیم. فقط اینه می دونم که زمان همه چیزه مشخص می کند.
   همه افراد شخصیتشون محترم میباشد، درجامعه اسلامی وجایی که خدا به عنوان قاضی اصلی میباشد، به نظر من هرکسی به این مردم ظلم کند وحقوق مردم را ضایع کند،روزی همه پنهان کاری هایش مشخص خواهد شد.
   من امیدوارم که نمایندگان این استان بتوانند برای این استان مثمر ثمر وآبروداری کنند.

  1. نویسنده :یوسف مجیدی

   بنظر من خیلی متن حاضر مسخره و سرشار از دروغ مبتنی بر مظلوم نمایی و بازی با کلمات بود.
   حرف کسانی که اعتبار نامه تاجگردون را تایید نکردند ۶تا موضوع ساده بود. اینهمه بزک و دوزک نمیخواد.
   این آقا رفته از آفتاب اصیل دنا!! حرف آورده تا تحریک غیرت و تعصب لُرها…. که همش قصه سرایی و بازی با کلمات و سفسطه است.
   مگه ایران اگر آباد بشه کل ایران آباد نمیشه؟ مگه خیلی از اینایی که از تهران رای میارن لر و ترک و کرد و…. نیستن؟ مگه هر قومی بصرف هم قوم بودن خطای فاحشش باید ندید گرفته بشه؟
   کلا حرف ایشون و کارای تاجگردون غلطه
   دودش فامیلای ایشون چشم سازمان مارو کور کرده ولی چون فامیل حضرت آقاس و چون بودجه دستش بود مگه کسی تونست بگه بالا چشمت ابروئه! ؟

  1. نویسنده :ناشناس

   هه حتما تو هم یکی از اون طرفدارای حسینی هستی که اگر قبول بشه خاندانت میرن سر کار

  1. نویسنده :اکبر

   آقای مسعود بویر احمدی؟شما لفظ قلمتان خیلی خوب!یک مرتبه می گفتی
   تاج گردون نعوذبالله فرزند پیامبر،،ص، من یک فرهنگی بازنشسته خوزستانی
   هستم آقای تاج گردون که مسولیت برنامه و بودجه مجلس را دارد چه گلی
   به سر ما زد که نمی بینیم و فقط توی شیرین عقل دیدی حتما می چربد که
   اینچنین تمجید می کنی جلو دهنت را ای دیوانه عاقل نما نگهدار که چیزی نمی ماسد

  1. نویسنده :آرش

   سلام باید تاسف به حال جامعه ای خورد که دهان منتقدین را گل می گیرند و جولانگاه پاچه خواران شده است. بالاخره اتهاماتی را به آقای تاجگردون وارد دانسته اند همه ما باید بجای کتمان و پوشش آن سعی داشته باشیم که در این زمینه شفافیت و روشنگری صورت پذیرد.

  1. نویسنده :ناشناس

   غلامرضا تاجگردون امید محرومان صدحیف اینکار کار خورشیدی وحسینی نیست این از بالا آب میخورد ومیدانم کار کیست از شورای نگهبان کاری ساخته نیست نماینده شیراز وتهران واونهایی که اسم بردم نوچه اند آب از بالا گل آلود است تاجگردون مرد لحظه هاست تمام استان باید بشینند وگریه کنند نماینده های ادوار گذشته همه روی نیمکت ذخیره ها نشسته بودند وهرگز جزء ارنج تیم نبودند

  1. نویسنده :ناشناس

   سلام کاکایلم
   ببینین تاجگردون هرچی باشه کار ندارم پاک یا فاسد
   ولی لر و فرزند شهرتون اگر هم کسی پست داده تا اونجا که من شنیدم همشهری خودتان داده نگذارید
   یکی مثل گلمرادی نماینده مردم ماهشهر هر دزد غیر بومی بیاره تو شهرتان تمام مسئولین ماهشهر یا کرد هستند یا ترک فلاکت گرفتیم تحقیقات کنید چه خبر ماهشهر بعد میگوید خدا رو شکر که تاجگردون غیر بومی نگذاشت

  1. نویسنده :وحید

   چطور شرمنده ی وجدانتون نمیشید از این حجم چاپلوسی کردن برای یه دزدِ جاه طلب و حیله گری مثه تاجگردون؟!
   تاجگردون خودش دزده و رقباشرقباش مثل اون هدایت و حسینی و خورشیدی هم دزدای تازه به دوران رسیده.
   مسعود بویر احمدی تاجگردون چقدر از اموال دزدی ریخت به حسابت که این چرت و پرتا رو در تملقش بنویسی.
   امثال تاجگردون مایه ی شرمندگی ما لرها هستن.

  1. نویسنده :ناشناس

   دکتر ده گ…. پاک

  1. نویسنده :مهدی

   من الان نوجوانی ۱۷ ساله هستم که در روستا زندگی میکنم (روستای اب انجیر لیشتر)؛در زمانی که دکتر تاجگردون به روی کار امد بنده ۹ ساله بودم؛ به خدا قسم تا قبل از اینکه تاجگردون روی کرسی مجلس بنشیند، روستای ما اصلا اسفالت نداشت،جدول کشی نداشت،سنگ فرش نداشت،روشنایی بسیار بسیار ضعیفی داشت،منبع ابی اهنی و فرسوده داشت که ما وقتی شیر اب را باز میکردیم اب زنگ زده بیرون می امد که اصلا قابل اشامیدن نبود و به طور میانگین در یک ماه حدود سه هفته همین اب کثیف هم برایمان نمی امد قطع بود و ما مجبور بودیم منتظر تانکر های اب و فاظلاب بمانیم و ببینیم ایا می ایند یا ایا نمی ایند یا مدرسه ما نه وسایل ازمایشگاهی و نه وسایل سرمایشی یا گرمایشی نداشت اصلا گازی وجود نداشت ک بخواهد وسایل گرمایشی وجود داشته باشد و … خلاصه با روی کار امدن تاجگردون روستای ما اسفالت شد،جدول کشی، شد،سنگ فرش شد، روشنایی روستا تقویت شد منبع اب بتنی بزرگی برای ما احداث شد،مدرسه ما مجهز به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی شد ازمایشگاه هم همینطور، و از همه مهم تر ما از نعمت گاز رسانی بهره مند شدیم و… مگر قدرت حسینی نماینده گچساران نبود! پس چرا ما از حداقل امکانات رفاهی محروم بودیم؟چراااااا؟
   مردم گچساران و باشت مطمئن باشید کسی شایسته تر از تاجگردون برای ما نمی اید!
   #تاجگردون ما خط قرمز ما

  1. نویسنده :آرش

   مهم لر بودن و نبودن نیست، مهم صلاح مملکته
   تا این رو نفهمیدیم، نمی‌فهمیم و نفهمیم

  1. نویسنده :جعفری نژاد

   من بویراحمدی هستم و به دکتر تاج گردون افتخار میکنم

  1. نویسنده :علیرضا

   شاخ گردون

  1. نویسنده :محمدرضا پیروز

   باسلام
   رشادت،سخاوت،شجاعت،جسارت،دانش و توانمندی دکترغلام تاجگردون برکسی پوشیده نیست.در واژه نمی گنجدوقلم ناتوان ست ازبیان توانمندی‌های ایشان
   خدا میدانداگر دکترتاجگردون نبود؛۴خطه شدن جاده ترانزیتی گچساران به بهبهان به چه حکومت ورژیمی موکول میشد،آقایان سیدقدرت،هدایتخواه وحسینی ازخودبگویید دوران طلایی اقتصاد ایران را از استان محروم،وازهمه چیزمحروم ک.ب گرفتیدبه چه رویی به میدان میاییدبه دسیسه وفتنه میپردازید«آزموده راباآزمودن خطاست»بهشت رابه بهامیدهند نه به بهانه شماهاعملکردی جزتحجروعقب گرایی هیچ رحمت وگشایشی برای ماواستان محروم مانداشتیدتاصدهاسال که شماهابراریکه قدرت باشیدهمچون تفکری که جاده ترانزیتی عسلویه راباعبورازمناطق محروم گچساران«دیل،آرو،شامبراکان،نازمکان»واحداث تونل تنگ دیل و وصل شهرستان محروم ودربن بست چرام به این جاده ترانزیتی و وصل آن به کمربندی اصفهان-خوزستان در دهدشت رانخواهید داشت
   اگرتاجگردون نبودآیادیگران که درمحراب ریاوتظاهرسرگردانندهرگزبه این فکر می افتادند؟هرگز،خیر

  1. نویسنده :سعید روزبهانی

   روشنفکر درحد یک مدیر مدرسه هم نیست .گناه کبیره هست که با تاج بزرگ مقایسه بشه .مرد سوتی های انتخاباتی روشنفکر

  1. نویسنده :بندرو

   دژخم شاید بتونه برای همون مارگون بخشدار و فرماندار بذاره و لاغیر.

  1. نویسنده :شولیز

   این چهار سال بویراحمد عملا بی نماینده خواهد بود.
   وقتی توی بویراحمد مرد پیدا نشه باید بندر دژخم از دهدشت بیاد و با سواستفاده از احساسات قومی عده ای آدم بدخت و ایل تامرادی ، نماینده مجلس بشه.
   تا الان هم در انتصابات فقط از عناصر بی شناسنامه و غیر بویراحمدی استفاده کرده!

  1. نویسنده :سرکوهک

   از آقای موحد خواهشمندیم که در زمان آمد و شد به تهران ملا بندر را با حودش همراه کنه تا گم نشه.

  1. نویسنده :علی

   به نظر شما کل نمایند های استان و به تبع ان مردم استان باید با این اتش بسوزند این اقایان متعلق به همه مردم استان هستند و نباید حرکت اشتباهی انجام بدهند که دامنگیر همه بشه و در ضمن منافع منطقه رو در نظر بگیرن همه مهره های استان نباید بسوزد

  1. نویسنده :علی

   چقدر آقای تاجگردون پول خرج می کنه تا این سایت اون سایت ازش حمایت کند تا کی می خواهید از یک خلاف کار حمایت کنید

  1. نویسنده :مهرداد صالحی

   خل من سر ما لرل تا یکیمون ویه جی ایرسه باید بکشیمش و زیر په چکار تاج گردون داریت همه دارن ایخرن فقط تیی لرل شوره

  1. نویسنده :سعید

   تاج گردون خائنه

  1. نویسنده :سلام

   نمیخوام توهین به هیچ شخصی کنم نمایندگان استان همش قابل احترام هستن. برادری که درمورد تاج گردون حرف میزنی تو مرد نیستی یک مسئله استانی هست ۲شما نظرندین بهتره ۳.سه نفر از اعضای خانواده من رای به روشنفکر داده ۴در استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ شخصی وجود ندارد که بتواند جای تاج گردون بگیره

  1. نویسنده :ناشناس

   علی. آخ از بختت تاج گردون خلافه 😛😛😛😛

  1. نویسنده :سلام

   علی. آخ از بختت تاج گردون خلافه

  1. نویسنده :ناشناس

   این خصلت دیرینه ی ما لرهاست.بردار کشی رسم دیرنه ی ماست.گیرم که هر چی گفتن درست بود.باید خوشحال بود که ما لر زبانها هم یکی رو داریم که همقطار بقیه شده.واز قافله ی چپاول عقب نموندیم.کاششششش شهر من بهبهان تاج گردون داشت

  1. نویسنده :رضا معتمد آریا بهداروند از کرج

   تاجگردون خط قرمز لرهای بختیاری با بیش از ده میلیون جمعیت است
   هر کسی علیه تاجگردون گام برداره بیچاره اش میکنیم

  1. نویسنده :بهادران

   غیرت لر مرده که پشت تاجگردون رو خالی میکنه. حسادت و طمع جلوی تاجگردون صف کشیده

  1. نویسنده :نشسته بر قله کوه دنا

   سایت فصلی نو از اینکه همه نظرات چه مخالف و چه موافق را گذاشتی بسیار متشکرم به رشد و تضارب ارا و تعمیق افکار کمک شایانی میکند با خواندن همه نظرات و اکثر سایت ها این نکات را خدمتتان عرضه میدارم بی طرفانه بخوانید و قضاوت کنید۱-اول مقاله سایت کبنا نیوز را در مورد تخلفات تاجگردون که توکلی رییس دیدبان شفافیت مجلس به قوه قضاییه نوشته را مطالعه بفرمایید ‌۲-مسعود بویراحمدی مجهول و ناشناس است اما احتمالا از بازماندگان پیمانکاران و خان زاده ها است و یا چیزی دریافت کرده یا فکر میکند تاجگردون دوباره آنها را صاحب قدرت میکند که سخت در اشتباه است بهش تاجگردون آمریکاو غرب است که الان در آتش بی عدالتی و خشم توده های مردو و ۹۹درصدی جمعیت علیه یک درصد تمامیت خواه میسوزد ۳-هر کس بنا به محل و شرایط و منافع خود موضوع را تفسیر میکند اما آنچه قطعی است تخلف و رانت و سو استفاده و ثروت اندوزی و فقر و گرانی و…. ناشی از آن است که همان طور که معاون اجرایی قوه قضاییه در حال محاکمه است تاجگردون و باند و شرکت هاش هم قطعا جواب پس خواهند داد دیر یا زود ۴-منافع بویراحمد و کهگیلویه بزرگ خسارات زیادی دیده اند و حق و حقوقشان بشدت پایمال شده که باید تاجگردون جوابگو باشد استاندار قبلی و بودجه و مدیران کهگیلویه و سد تنگ سرخ و طرح های مناطق محروم بهمیی و بویراحمد و کهگیلویه که راکد شدند را یادتان نرود مدیران بودجه استان و کشور خوب میدانند یعنی چه ۵_نقش اساسی خورشیدی و اطرافیانش را در برملا کردن تخلفات تاجگردون و ایجاد اختلاف در بین لر ها نا دیده نگیرید و در آخر 🌕 پاکی و صداقت و امانت داری و عدالت و محترم شمردن حق دیگران و نام نیک و جوانمردی و و.ً……. خوب است و🌑 دو رنگی و فریب و غرور و سرقت بیت المال و استثمار و سیاسی کاری و سو استفاده از احساسات قومی و صداقت مردم در جهت منافع دنیوی خود و مادیگری و ظلم و ………….. بسیار بد است هر چه از سطح‌ زمین بالاتر میرویم همه چیز و همه کس را کوچکتر و کوچکتر میبینیم و خدا و راستی را بزرگتر و بزرگتر میبینیم عقل و منطق و علم همیشه بهتر است یا حق

  1. نویسنده :دنا

   تاجگردون با مدیران انتصابی ضعیف..در سطح استان …وقبیله ای ودایره ای عمل کردن هیچ محبوبیتی برای مردم ندارد..مضافا اسنادی که توسط صبا اذر پیک منتشر شده بود..نشان از فساد ورانت خواری این اقا دارد…بس بر طبل پاکدستی ایشان الکی نکوبید

  1. نویسنده :عرفان

   ان شالله …. تاجگردون برا همیشه از استان برچیده شه مخصوصا تو علوم پزشکی

  1. نویسنده :در جواب بهزاد

   بهزادی انگار خیلی اونجات سوخته…آب بریز …شما که سواد داری بدون در مثال مناقشه نیست شما فقط سوختی و زورت اومده ودبایددتشریف میبردی جای دیگه…گفتی لر بی ترمز حتما بی ترمز زده به بد جائیا…از اصالت خودت بگو کولی غربتی…در ضمن برو اینترنت سرچ کن سید محمد موحد بعد بیشتر میسوزی

   1. نویسنده :عوضپور

    سکوت موحد و روشنفکر مایه شرمساری ما بوده و هست متاسفیم که از برادر خود فرزند همین سرزمین حمایتی نکردند البته قدرت طلبی ایشان برای،ما مسجل هست بنده در حوزه بویراحمد زندگی میکنم اما شرمسارم از رفتار سایر نمایندگان منتخب مردم .تاجگردون اگر چنین موضوعی برای،شما مطرح میشد قطعا با شناختی که از،ایشان داریم از،شما حمایت میکرد.امیدوارم نمایندگان استان سربلند باشند دست از جناح و گروه بردارند تا دروازه پیشرفت استان باز گردد.

  1. نویسنده :مرتضی

   درود بر شرفت و قلم رسایت که همه چیز رو خوب آشکار کرد بر همگان . و درود بر مرد با غیرت یکه تاز نبرد روزهای سخت دکتر تاجگرون با غیرت

  1. نویسنده :Siroos

   عاقلان دانند،،،،،،،،،،، دکترحرف نداره ،یه کم غیرت داشته باشید،مالرهستیم وازتاجگردون همایت میکنیم،اقای موحدیاروشنفکرهرشخص دیگری که لرباشه به نظرم من بایدازش همایت کنیم نه اینکه بیاییم زیرپاشونوخالی کنیم وبهشون تهمت بزنیم،،

  1. نویسنده :مهران

   حرمت نگهدار دلم، گلم که این اشک خونبهای عمر رفته من است …. قسمتی از یکی از اشعار مرحوم حسین پناهی
   آنکه خود را به خواب زده نمیشه بیدارش کرد
   عینک بدبینی رو از چشماتون بردارین
   به خاطر عظمت لر غیرت لر، خواهش میکنم کمی مطالعه بکنید کمی حرفاتون رو مزه مزه بکنید
   زاگرس نشینان رنگ خوشبختی رو کی باید ببینند دوستان .
   موحد ، تاجگردون ، روشنفکر فرقی نمی کند مهم کارکردشون واسه مردم محروم جامعه است .
   حالا وقت اونه که نماینده های استان هویت و اصالت خودشون و این خاک پر گهر رو نشون بدن .