دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۴:۴۶
دسته بندی: اخبار استان
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

انتقاد شدید هدایت خواه از بکارگیری غیرقانونی نیرو در دستگاههای دولتی/روابط غیر کریمانه برخی قضات با مردم

فصل جنوب ،؛نماینده اسبق مجلس مردم بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ، ضمن انتقاد از جذب بی رویه نیرو در برخی از دستگاههای اداری استان ، از رفتار غیر کریمانه تعدادی از قضات با مردم گلایه کرد . هر چند در این زمینه در استان کارهایی زیادی انجام شده است و قضات […]فصل جنوب ،؛نماینده اسبق مجلس مردم بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ، ضمن انتقاد از جذب بی رویه نیرو در برخی از دستگاههای اداری استان ، از رفتار غیر کریمانه تعدادی از قضات با مردم گلایه کرد .

هر چند در این زمینه در استان کارهایی زیادی انجام شده است و قضات شریف زیادی در استان داریم که کارها را به نحو احسن انجام می‌دهند اما مردم همچنان گلایه مندی از رفتار غیرکریمانه برخی از قضات با مردم و روابط ناسالم برخی قضات و وکلا ،نامناسب بودن روند انتخاب و بکار گیری کارشناسان دادگستری ،عدم حساسیت و گاه استشمام بوی تبانی بر عدم صیانت پذیری بیت المال و منابع عمومی اطاله دادرسی در برخی از پرونده های مهم و کلان و ضرورت ایجاد شعبه ویژه مبارزه مفاسد اقتصادی عدم ایجاد پاره ای احکام مهم و امیدآفرین جز گلایه مندی های مردم است .

به گزارش فصل جنوب ، ستار هدایت خواه در نشست رئیس قوه قضاییه با نخبگان استان اظهار داشت : سهل انگاری‌ها و تبانی در واگذاری زمین‌ها مورد توجه دستگاه قضا باشد.

ستار هدایت خواه نماینده اسبق شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در این نشست اظهار داشت: یکی از ارکان مهم برای دادورزی مجری آشنای با مبانی عدالت است و مجری باید اول عدالت را در سرزمین جان خود حاکم کند چرا که عدالت درونی زمینه ساز عدالت بیرونی است.

وی گفت: رکن دوم قانون و دستورالعمل‌های عدالت محور است و عادل‌ترین مجری بدون قانون عدالت محور به توسعه عدالت منجر نخواهد شد.

نماینده اسبق شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: رکن سوم عزم و قیام عمومی مردم برای اجرای عدالت است بدون مطالبه عمومی حرکت عدالتخواهانه پیامبران نیز به ثمر ننشست.

وی با اشاره به مشکلات درون استان گفت: مسائلی در استان وجود دارد که انتظار پیگیری و دستور ویژه داریم.

هدایت خواه اظهار داشت: در حوزه صنعت خیلی از واحدهای تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل یا نیمه تعطیل هستند و ۵۰ درصد شهرک‌های صنعتی همین وضعیت را دارند و نماد صنعت این استان، یعنی کارخانه قند یاسوج را به تعطیلی کشاندند.

هدایت‌خواه به روند نا سالم واگذاری‌ها در بخش‌های مختلف، معوق ماندن پتروشیمی دهدشت، ابهام جدی در پتروشیمی گچساران، عدم توجه به بخش تعاون اشاره کرد و گفت: سهل انگاری و تبانی در واگذاری‌ها، حریم رودخانه‌ها، زمین‌های مارگون، اندرسا و دشتک سی‌سخت باید مورد توجه جدی دستگاه قرار گیرد.

هدایت خواه طولانی شدن برخی پروژه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله؛ پروژه‌های آبرسانی به لیکک و بقیه مناطق استان اشاره کرد و گفت: اینکه برخی از پروژه‌ها عمر زیادی دارند، نگران کننده است.

وی وجود به کاری گیری بدون ضابطه نیروها در ادارات استان، روابط ناسالم در سیستم اداری استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و خواستار توجه ویژه دستگاه قضا به این موارد شد.

وی همچنین گفت: حل مشکل جمعه بازار شهر یاسوج و حواشی آن یکی دیگر از مواردی است که نیاز است مورد توجه قرار بگیرد و این یک معضل شهری و اجتماعی است. در حوزه فرهنگ نیز ترک فعل توسط مدیران دیده می‌شود.

این فعال سیاسی و فرهنگی به فعالیت دستگاه قضا در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت:  اما همچنان مردم از رفتار غیر کریمانه برخی از عوامل قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه مند هستند. گاهی رفتارها در دستگاه قضا در صیانت از حقوق بیت المال بوی تبانی استشمام می‌شود. دستگاه قضا به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

ستار هدایت‌خواه همچنین خواستار حمایت از نیروهای مطالبه‌گر، دانشجویان انقلابی و گروه‌های مطالبه‌گر در استان کهگیلویه و بویراحمد شد و گفت: آیت الله رئیسی سوت زنی را برای مقابله با فساد مطرح کردند که امید می‌رود نیروهای مطالبه گر مورد حمایت قرار بگیرند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 7
 • عباس
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  یکی نبود که به آقای هدایت خوابگه او نوقت که خودت نماینده یوده چقد نیروی قراردادی و شرکتی به ادارات تحمیل کردی الان اسامی همه هستن خودم به شخصه چندتا دوست دارم که میگن با پیگیری و تماسهای تلفنی آقای هدایت خواه استخدام شدیم چطور اون موقع برا خودت و نیروهای خودت حلال بود الان که دستت کوتاه شده حرام شده…..خیلی….. آقای هدایت خواه….

 • ناشناس
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  احسن تبارک الله،امروز حضور گسترده مردم برای پیگیری،نشان از حجم مشکلات قضای در استان بود.

 • هاشم.
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  درود بر چهره انقلابی و مردمی استان دکتر هدایتخواه

 • ناشناس
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  ههههه بابا جمع کن حالمو به هم میخوره تو دوران خودتون خو تو فکراخرت نیستین ولی برا نظارت بر کار بقیه پیغمبر میشین

 • حق
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  گل گفتی دکتر و خواسته های به حق مردم را بیان کردی.. باور کن بعداز خت عم د نماینده که اقتدار وشجاعت دلشت بو نیومه سی بویراحمد…

 • ناشناس
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  متاسفانه در اداره منابع طبیعی استان با توجه به اینکه در سال ۱۳۹۷آزمونی تحت عنوان ناظرین آبخیزداری و بیولوژیک برگزار شد و تعدادی ناظر پذیرفته شدند مورد تایید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان بازرسی هم قرار گرفتند ولی به دلایلی همه ناظرا رو بیکار و کنار زدن و اقوام و دوستان خودشون رو که عملا دارای مدرک دیپلم و یا غیر مرتبط هستند تحت عنوان شرکت مشاور به کار گرفتند خواهشمندیم سازمان بازرسی و نهادهای پیگیر حتما به این قضیه ورود پیدا کنند

 • شهروند
  ۲ / اسفند / ۱۳۹۹

  اتفاقا اگر این مملکت صحاب داشت باید نو را به خاطر بنیانگذاری استخدام های فله ای محاکمه صحرایی میکرد!